Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita nicomilo's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.08.2009
    Postari in forum
    4
    Fiica-mea (Eva, 9 luni) e ragusita din cauza faptului ca tipa. E modul ei de a se exprima si cand se bucura si daca e suparata. Acum o luna chiar a facut rosu in gat! Stiu parerea dr. dar ma intereseaza cum se manifesta si alti copii.

mother
    Guest
    si al meu raguseste des... de vreo 4 ori pana acum... de vreo 2 ori sigur de la plans mult a ragusit, dar de alte 2 ori cred ca vreun virusel... rosu in gat in nici un caz de la tipete nu a facut... aia a fost raceala sigur.. raguseala(laringita) e cu totul altceva

Floricica Nou Venita gia1410's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.05.2009
    Postari in forum
    10
    Soricelul meu are 2luni si a facut rosu in gat acum 2 saptamani si a ragusit...cica tot de la plans...s-a nimerit exact cand avea niste crize de colici si orice as fi facut nu puteam sa-l potolesc. Vedeam ca incepe sa raguseasca si nu intelegeam de ce. Nici nu banuiam ca are rosu in gat, noroc ca am policlinica langa mine si m-am dus repede.
    Doctorita mi-a zis sa nu-mi fac probleme ca e ceva normal si i-a dat niste graunte pe baza de plante si i-a trecut in cateva zile.

Floricica Novice gabrielaban's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2009
    Postari in forum
    348
    da si la noi e la fel ,a facut rosu in gat de la cat tipa si vorbeste,de 2 ori pana acuma si avem 8 luni.

Floricica Nou Venita grasutu's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    32

raguseala la beblusi

si fetita mea in varsta de 8 luni e f ragusita de 2 zile med mi-a recomandat peritol si prednison.pt ca ar fi laringita.nu stiu ce sa fac.voi ati folositasa ceva?
    Modificata de grasutu; 21.02.2011 la 18:16:50.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari