Ultimele discutii din forum
    alinush
    Guest

Copiii vostri dorm cu jucaria preferata?

Eu am incercat sa ii dau un ursulet de plus(preferatul ei), cand o pun seara la culcare, dar nu doarme daca are vre-o jucarie langa ea, ci se ridica sa se joace. Asa ca am renuntat si nu i-am mai dat nimic.

Lea adoarme jucandu-se cu paturica....o mangaie:)) Poate cand va mai creste v-a dormi si cu o jucarie.

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    dragos doarme cu ursuletul lui preferat in fiecare zi. il pun in patut si ii dau jucaria si daca e super obosit adoarme imediat, daca nu e chiar obosit se mai joaca putin si apoi adoarme. in brate nu mai vrea sa doarma deloc

alinush
    Guest
    Dragos e un baietel tare cuminte, are 4 luni si deja doarme singur.
    Sa fi-ti sanatosi!!!

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    asa e avem noroc. mai las-o si tu pe lea un pic sa se joace poate cand oboseste adoarme singura. noi asa am facut . daca vad ca plange il mai iau putin in brate si dupa ce se linisteste il pun inapoi in patut.
    e tare dragalasa lea, sa fie sanatoasa si sa creasca mare

Floricica Debutanta cristina stan's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.02.2007
    Postari in forum
    1.133
    Sara nu doarme,fara catzelelusul de plush...,spre disperarea mea...,imi fac asamari griji,pt k il tine f aproape de piept si de guritza..
    dar daca incerc sa i-l iau (chiar daca doarme dusa),imediat se foieste si-l cauta cu manutza..

Floricica Novice rocksy's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.05.2007
    Postari in forum
    502
    Noi nu dormim cu jucaria..Am incercat sa ii dau un ursulet, dar nu adoarme cu el..decat se joaca un pik cu el si ziua,il strange in brate si il iubeste...

Noi facem nani singurele de la 1 an, o pun in patut, ii dau biberonul sa bea apa sau lapte si ii zic sa faca "nani, nani" si ea se culca...Imi fac griji doar ca va fi o problema sa o devat de biberon daca adoarme acum cu el

alinush
    Guest
    Irina, eu o las sa se joace, doar ca ea numai stand in fund se joaca in patut, si nu are cum sa adoarma, dar daca incepe sa le arunce toate jucariile si maraie, stiu ca i somn si o culc pe burtica, pozitia ei preferata

alinush
    Guest
    Ms Irina, si Dragos sa fie sanatos si sa ramana la fel de cuminte!!:*

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Alex are un soricel de plus pe care il luam cu noi peste tot de la 7 luni...cu el adoarme,il cauta si in somn...i-am cumparat unul identic sa avem de schimb cand il spalam pe celalalt...l-a refuzat categoric dupa ce l-a studiat si mirosit...a plans non-stop fara sa adoarma...s-a linistit numai cand s-a uscat celalalt si i l-am dat.

alinush
    Guest
    Cristina, credem noi ca-i punem pacali, dar uneori nu putem nicicum, sunt asa destepti copii din ziua de azi si asta pt ca mamele se ocupa mai mult decat pe "vremuri"

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Eu i-am zis sotului ca nu o sa-l accepte...dar el tot ma batea la cap ca sunt identici...pai nu erau,simtea el ca e altul...si asa a fost...asa ca il spalam cand putem daca nu,asta e...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari