Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Nou Venita dear_ema's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    4
    Salutare

Eram curioasa si eu ce nume sunt acum la moda. Ce combinatii de nume mai sunt de actualitate sau daca se poarta nume straine.

Puteti sa imi spuneti ce nume interesante le-ati mai dat voi bebeilor si cati ani au ei? Despre numele straine ce parere aveti? Credeti ca ar mai fi frumos un nume cum e Ioana sau Petruta? Ingrid sau Eduard suna savuros, asa...

Mersi mult! Sanatate si burticilor si mamicilor si pentru bb!!!

Floricica Nou Venita dragneapaula's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.08.2009
    Postari in forum
    89
    buna eu am o minume de fetita pe care o cheama maria lacramioara si are 3luni

Moderator Floricica Novice valye's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2009
    Postari in forum
    340
    Eu nu sunt inca mamica, dar m-am gandit la nume pentru momentul in care voi fi. In cazul in care va fi bebe baietel il va chema Luca Adrian, iar daca va fi fetita, Elena Antonia. Viitoarea mea cumnata va naste o fetita la inceputul lunii noiembrie si se va numi Laura Cerasela.

Floricica Nou Venita anyc's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2009
    Postari in forum
    2
    buna!eu am o fetita de doi anisori pe care o cheama naomi-alice,noua ne-a placut foarte mult aceste nume gandindu-ne la ele inca inainte de conceptie

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    buna.eu am o fetitza de 1 anisor si jumatate,pe nume Bianca Maria.

Floricica Senior ralucaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2007
    Postari in forum
    4.789
    buna la fetite am vazut ca se poarta MAIA,MARA,MARIA,BIANCA ,Daria si la baieti Matei,Luca,David,Mario,Ianis.in ultimi 2 ani am intalnit multi copilasi cu numele acestea.

Floricica Nou Venita maghiar lavinia's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2009
    Postari in forum
    7
    buna eu sunt mamik de baietel.pe care il chiama Luca Gabriel si avem 1luna si 3saptamani.

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    In Anglia acum nume la moda sunt-Oliver,Jack,Olivia , Emily

Floricica Avansata niconor's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.07.2009
    Postari in forum
    1.953
    eu am nascut in Norvegia si as fi vrut sa alegem un nume norvegian si unul romanesc (nu prea complicat si fara diacritice, pt ca n-as fi vrut sa-l stalceasca norvegienii).
    din start am cazut de acord asupra numelui Maria, iar sotului ii placea numele Hanna (nu l-am ales pt ca mie nu-mi place cum suna litera H), iar eu as fi dorit Ella, prescurtare de la Elise (dar nu i-a placut sotului).
    dat fiind faptul ca n-am gasit un nume norvegian asupra caruia sa cadem de acord am optat in final pt Ana Maria (cand eram in travaliu).

in general numele norvegiane sunt lipsite de muzicalitate, iar in ultima vreme prefera si ei nume internationale: Alexander, Sebastian, Lisa, Sofia etc.

Floricica Novice paula bogiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2008
    Postari in forum
    355
    Eu am dorit sa o cheme pe fii-mea Ilinca Hara ,imi placea cum suna .In lb greaca Hara inseamna bucurie. Dar sotuluui nu i-a placut cum suna Ilinca.Mai ingluma imi zice sa ii punem numele de Sula. Exista acest nume in greaca,(Sula,Rula,Gheorghia)ca nici nu-ti vine sa le pronunti.Apoi am ramas la Irina simplu .Eexista si in calendarul crestin ortodox sf.Irini la greci.Mi-am dorit totusi sa aiba un nume romanesc.Asa ca a ramas Irina. Dar a fost o corvoada alegerea numelui parca nu i se potrivea nici un alt nume. Nu-mi placea mai nimic.

Floricica Novice tttina's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.09.2009
    Postari in forum
    562
    buna dim, eu am un baietel de 1 ani si 3 zile si il cheama MIHAI ALEXANDRU.

+ Raspunde
Pagina 1 din 10
1 2 3 4 5 6 7 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari