Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita tannia81's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2008
    Postari in forum
    3
    david al meu,are 8 luni si o saptamana si nu se ridica singur,nici macar nu incearca...l-am pus in premergator ce-i drept de la 6 luni si jumatate...acum de cateva zile am renuntat la premergator si este destul de nefericit...

Floricica Nou Venita popmihaelastefania's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2008
    Postari in forum
    1
    dennis ,are 7 luni si jumatate si se ridica cam de 2 saptamani,se sprijina de orice si indata este in picioare

Floricica Debutanta maridani's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.11.2008
    Postari in forum
    881
    Talida se ridica de pe la 7 luni.Nu e o regula.Unii sunt mai grasuti si le e mai greu sa se ridice,altii sunt mai lenesi.
    Cunosc copii care s-au ridicat de la 5-6 luni.Sanatate!

Floricica Cu Vechime elena83's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.05.2008
    Postari in forum
    5.672
    nici carla nu se ridica si are aproape 9 luni
    adevarul e ca e mai grasuta si ii e mai greu

nicole13
    Guest
    depinde de fiecare copil in parte, daca sta tinut de manute si are tendinta sa paseasca eu zic sa nu-ti faci probleme!fiecare copil are ritmul propriu de dezvoltare:)

baietelul meu de pe la 7 luni jumate facea pasi,bineinteles tinut de manute si de-abia dupa 1 an a mers singurel in picioare:)

Floricica Nou Venita tannia81's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2008
    Postari in forum
    3
    mdaaaaaaa...david are acu 9 luni si jumatate si de vre-o 3 saptamani se ridica in picioruse dar numai din scaunul pt. papa,la patut nu vrea deloc,chiar daca e cu gratii.
    merge sustinut de manute,il las la marginea canapelei si se joaca cu cate ceva...se deplaseaza stanga,dreapta......mai are mult pana sa mearga singurel???

Floricica Senior robynely's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    4.526
    roberta avea cam 8 luni jum cands-a ridicat singura in patut.tannia nu stiu daca e de la premergator.eu am pus-o cam la 7 luni si acum la 11 jum nu mai sta de loc in fund se ridica si merge tinandu-se de pat.

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Kevin are 9 luni si juma si nu se ridica nu e gras dar cred ca puturos da!

Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.355
    pe Matei l-am pus in premergator de la 7 luni dar a facut primii pasi singurel chiar in ziua in care a implinit 1 an... de la 11 luni nu a mai vrut sa stea in premergator (nu ajungea cum trebuie pe unde vroia el :))) pana la 11 luni nu vroia nici macar sa mearga de-a busilea (se taraia pe burtica), insa intre 11 luni si 12 luni a trecut prin toate fazele premergatoare mersului, adica mersul de-a busilea, ridicare avand ca punct de sprijin diferite obiecte...

Floricica Nou Venita andreeutza's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    11
    fetita mea face maine 8 luni si merge tinuta de manuta,chiar si de una cand are ea chef...dar pana o sa mearga singurica cred k mai dureaza ceva,nu?acum o pun in premergator,cam de pe la 6 luni jumate,7;dar mie mi se pare k nu prea mai sta bine in premergator,isi taraste piciorusele...sa o mai las in el sau sa o iau?

Floricica Nou Venita brezeanu elena's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.01.2009
    Postari in forum
    3
    buna eu sunt elena si sunt noua pe forum
    am o fetita de 10 luni face saptamana viitoare e adevarat si eu am puso in premergator de la 6 luni dar asta nu mi sa parut nici o problema deoarece nu o lasam in el deca 1-2 ore pe zi mai mergea si tinand-o de manute a inceput sa mearga de-a busilea pe la 7luni si sa se ridice de la 8 luni jumate iar acum la 10 luni a inceput sasi dea drumul dar nu face decat 1-2 pasi si pica infundulet apoi se ridica si o ia de la inceput.
    mia parut bine de cunostinta

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari