Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice lorykyka's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.03.2009
    Postari in forum
    515
    am o fetita de un an si am mutat-o singura in camera sa doarma noaptea.ea doarme de mica in patutul ei.pana acum nu demult dormea cu noi in camera si se trezea de vreo 4ori pe noapte.

de cand doarme singurica noaptea nu se mai trezeste deloc pana dimineata.in schimb adoarme si singurica cu suzeta i pun o sticla de ceai si pana dimineata pe la10 nu am treaba cu ea.

chestia e ca,cand leam zis si altor persoane ca am mutat fetita singurica miau zis ca nus normala la cap,cum sa las fata singura noaptea,au zis ca e prea departe de mine.

eu zic ca doarme si mai bine pentru ca e mai liniste.......

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    buna! de ce sa fie rau ca doarme singura in camera?e f bine!dovada e ca nu se mai trezeste deloc. ar fi si mai ok daca ai achizitiona un baby phone pt a auzi-o daca i se intampla ceva sau pur si simplu daca plange.sanatate si somnic usor piticii.

Membru inregistrat la
    16.03.2009
    Postari in forum
    515
    mai esti

Membru inregistrat la
    16.03.2009
    Postari in forum
    515
    poi camera nu e departe de a mea,si daca plange o aud

Membru inregistrat la
    16.03.2009
    Postari in forum
    515
    nu ai venit acasa in piatra.maine vin in oras si neam putea intalni

Floricica Cu Vechime ligiafodorean's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.11.2008
    Postari in forum
    7.046
    Carina doarme in camera ei de la 6 luni, si asa cum remarcai si tu a inceput sa aiba un somn mai linistit si nu se mai trezea peste noapte...

nu cred ca ar fi vreo problema ca nu doarme langa tine daca iei masurile de siguranta necesare...

Floricica Nou Venita cristina82's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.05.2009
    Postari in forum
    28
    Si Diana doarme singura in camera de pe la 7 luni, nu am avut nici un fel de probleme doar ca sunt atenta sa nu aiba prin patut ceva in afara de iepurica.

Floricica Novice gabrielaban's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.01.2009
    Postari in forum
    348
    mie mi se pare perfect normal si sanatos ca,bebe sa fie invatat in camera lui singur.Noi l am mutat tot pe la 7 luni si nu e departe de noi,din pacate eu ma chinui cu alt lucru noaptea el ar vrea sa doarma pe burta dar daca se pune asa se si ridica in 4 labe si plange( in somn) eu fug repede il pun pe spate si doarme mai departe.

Floricica Nou Venita dennis80d's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.08.2009
    Postari in forum
    21
    inca nu am pus-o singura in camera dar in patut doarme singura de la 1 saptamana,iar acum are 4 luni si se intoarce pe burtik in somn si doarme pe burtik,dar ni-i imi e frik...poate pati ceva ....puup

Floricica Nou Venita bandreiuta's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.10.2009
    Postari in forum
    6
    Baiatul meu doarme singur in camera de la 3 luni si ceva. De cand s-a nascut am dormit amandoi intr-o camera, separat de tati, el in patut si eu pe o canapea. Cand a inceput sa se trezeasca doar o data pe noapte, eu am venit in camera lu' tati. Dar, binenteles, avem baby-phone si se aude orice miscare.

Floricica Nou Venita aryadna's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.09.2009
    Postari in forum
    9
    Cum reusiti sa ii adormiti pe bebei? Ca Daria mea adoarme doar la san si trebuie sa mai stea langa mine inca o ora-doua, apoi sa o mut la ea in pat si se mai trezeste noaptea de 2 ori tot pt "tzatzi". Nu vrea biberon, suzeta, lapte praf....si avem 10 luni!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari