Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alecu2011's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.06.2011
    Postari in forum
    12

Cand ati amenajat camera?

Buna ziua,
    Cu cat timp inainte sau dupa nastere ati amenajat camera bebelusului? Aduce ghinion daca amenajam inainte de nastere?

Floricica Nou Venita carrmen_c's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2014
    Postari in forum
    1

Amenajarea camerei

Noi am amenajat camera cu 2 luni inainte de a se naste bebe. Eram atat de nerabdatoare sa-i creez un spatiu colorat, primitor si vesel.. sa se simta bine primit :) Am cumparat niste stickere simpatice. Eu nu cred ca poarta ghinion sa-i amenajezi camera inainte de a se naste si nici sa-i cumperi lucrusoare. Este bine sa te organizezi din timp pt ca, dupa nastere, esti foarte obosita si chiar nu mai ai timp de nimic in afara de bebe. Am pus cateva poze cu camera bebelusului meu :)
    Imagini atasate

Floricica Senior raluca28's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.11.2009
    Postari in forum
    2.806
    LA primul copil am amenajat inainte, si ce frumos arata, asa, neatinsa! Am folosit mobila si accesorii de la ikea, si a fost un vis verde deschis cu putin roz. Acum cānd ne-am mutat la casa, camera fetitei am facut-o rosu cu alb, tot mult Ikea, si multe chestii care sa o ajute in dezvolatrea ei neuromotorie, iar camera baietelului pe albastru, e disperat dupa albastru. Eu zic sa te gandesti, sa planuiesti si sa pregatesti dinainte. Numai de renovat si amenajari nu iti va arde dupa ce vii cu bebe acasa! Si nu exista ghinion! Ce e sa se intample se intampla, fie ca faci tu camera sau nu...Chiar crezi ca poti influenta chestiile astea?

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari