Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita jeasmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    23

Vomita de la Milumil

buna fetelol am un baietel de 4 luni si nu-i mai ajunge laptele meu as vrea sa-i dau completare lapte praf.am incercat cu milumil dar vomita care lapte ar mai fi sa incerc am mai vb cu cineva si am auzit ca si de nan a patit la fel .diverdificarea nu pot sa incep ca doar acum ne-a trecut diareea.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    buna
    in primul rand mergi la pediatrul lui,sa-l cantareasca ..masoare..
    el cu siguranta te va sfatui ce lapte sa-i dai
    cum iti dai seama ca nu-i ajunge laptele tau?
    nu ii da de capul tau.ca nu e bine
    poate nu a vomat de la lapte..daca a avut si diaree..a fost vre-un virus ceva.
    mult suicces!

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    poate a papat prea cu pofta..prea mult
    a vom,at de mai multe ori?

Floricica Nou Venita iustinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.06.2010
    Postari in forum
    24
    Este important de stiut daca bebelusul a vomitat sau a regurgitat. Atunci cand cantitatea de lichid eliminata este mica, e vorba de regurgitatie, care nu trebuie sa te ingrijoreze. Daca insa a varsat o cantitate mare de lapte, poate fi vorba de supraalimentatie, alergie sau indigestie.
    Hraneste-l mai des si in cantitati mai mici. Un copil lacom mananca mult si prea repede. Daca observi ca nu-i prieste formula respectiva, vorbeste cu pediatrul si schimb-o.
    Este foarte posibil insa ca de vina pentru varsaturi sa fie dezvoltarea incompleta a muschiului dintre esofag si stomac, ceea ce permite continutului stomacal sa se intoarca in gat (reflux gastroesofagian). Nu te ingrijora, pe masura ce bebelusul creste si muschii respectivi se dezvolta, problema va disparea de la sine.

Floricica Nou Venita jeasmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    23
    FETELOR nu se mai satura cu laptele meu a luat doar cate 200 de grame in ultimile 3 luni.acum are 5 am incercat si bebelact si vomita si de la ala.stie cineva unde se fac analize pt intoleranta la proteinele din lapte de vaca si la lactoza.si medicul parca stie ce lapte sa-i dau .nici el nu are de unde sa stie.el zice incearca ala sau ala.nu am incercat humana.sant din hd

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Jeasmina ..dar acum poti incepe diversificarea
    intra-devar laptele este important..da-i sa suga..acolo cat suge..e bun..daca nu refuza sanul
    iar legat de intoleranta..nu ma pricep..dar incearca si cu lapte HA..poate il accepta..si nu -l mai vomita
    multa sanatate!
    mergi sa vezi ce si cum..la un alt medic..daca de cel care il ai nu esti multumita.

Floricica Nou Venita draghici_carmen's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.07.2010
    Postari in forum
    1
    Buna! Si eu am probleme cu fetita mea de 1 luna si jumatate careia ii dau tot Milumil si face colici de la el,cel putin asa a zis pediatrul,insa sunt disperata pt.ca de la 05.30 dimineata si pana sera la 20.00-21.00 nu doarme deloc si este f.agitata,plange mai mereu si cu greu reusesc sa o linistesc.Dar mie medicul mi-a zis sa ii dau in continuare Milumil dar sa ii dau mai multe picaturi pt.colici(Infacol combinat cu Debridat).DEGEABA!!! Nu stiu ce sa mai fac!

Floricica Nou Venita elymoisa's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.08.2010
    Postari in forum
    6
    buna.baietelul meu are 3 saptamani si astazi a vomat o cantitate mai maricica.dupa ce a vomat s-a linistit, a adormit.el mananca putin cam lacom si cere cam des.il hranesc doar artificial cu milupa(eu iau tratament cu antibiotice).vreau sa stiu daca e un motiv de ingrijorare....este a3a oara cand se intampla in decursul a 3 sapt.astept parerile voastre

iubytzik22
    Guest
    Carmen eu i-am dat lu fii miu debridat simplu fara nici o combinatie.,...si nu avea colici...deloc chiar nu aveam nici un fel de probleme cu el...jesmine...du-te si fa-i analize mai bine si vezi ce are ...ca nici asa cu azi un lapte maine cu un altul nu e bine.....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari