Ultimele discutii din forum
    syg
    syg este offline.
    Floricica Nou Venita syg's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    27

Varicela la mama care alapteaza

dragele mele va rog din inima sa ma ajutati si pe mine .am un baietel de 2 luni si jumatate si eu tocmai am facut varicela.imi este foarte teama sa nu faca si el ...mentionez ca nu suge la san decat cand are chef in rest ma mulg si ii servesc lapticul in iubitul lui bibi...ce sa fac ??cum sa fac sa nu ia si el ...mai pot alapta???unii dr imi zc ca nu ..altii imi zc ca da pt ca laptele matern contine anticorpi si il protejeaza pe bebe in cazul in care nu a luat deja ...sau il vindeca daca a luat ...AJUTATI MA

Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341
    parerea mea e sa intrebi medicul.......e mic bebele tau,si nu e de joaca........

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    mami,bebe a luat clar din aer,nu neaparat din lapte.si daca a luat nu i se intampla nimik,e boala copilariei,nu pateste nimik.am vazut copil de 3 sapt la o vecina,cu varicela,si nu s-a intamplat nimik.si fetita mea a avut la 2 anisori,si a facut febra 3 zile,am avut grija sa nu se scarpine ca ramane semne,dar in rest a fost ok

Floricica Nou Venita RoxaLee's Avatar
    Membru inregistrat la
    02.06.2010
    Postari in forum
    47
    Continua sa il alaptezi. Este posibil sa fi luat deja varicela, dar nu te speria. Va avea o forma foarte usoara la varsta lui...cateva bubite si atat. Mai bine sa faca acum, decat mai tarziu, cand va putea oricum lua de la gradinita.
    E foarte important sa ii dai lapte matern macar pana la un an. Nu are rost sa renunti acum pentru ceva minor. Si fetita mea a facut varicela in ianuarie, si am rascolit tot internetul si am citit ce e bine de facut si ce nu. Concluzia este cea de mai sus. Mult succes!

syg
    syg este offline.
    Floricica Nou Venita syg's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2011
    Postari in forum
    27
    am vb cu dr pediatru si mi a spus sa l urmaresc mereu sa vad daca apare schimbari in comportamentul lui .daca apar bubite trebuie sa ma internez cu el .asta m a speriat total ...sunt disperata....nu stiu ce sa mai fac ..eu sunt plina.am observat ca puiu meu doarme intr una ....toata ziua ,lucru pe care el nu il facea ,zace .dar temperatura nu a facut deocamdata...la cate zile dupa ce mi au iesit mie bubitele ii vor iesi si lui ???multumesc din suflet

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari