Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Vaccinul Infanrix Penta

Vaccinul Infanrix Penta este recomandat pentru vaccinarea primara si rapelul sugarilor si reprezinta vaccinarea impotriva difteriei, tetanosului, tusei convulsive, hepatitei B si poliomelitei.

Eu lui Edi i-am facut schema de vaccinare de la Pentaxim insa am auzit foarte multe mamici ca au ales sau le-a fost recomandata vaccinarea cu Infanrix Penta.

Mamici, voi ati facut copiilor schema de vaccinare cu Infanrix Penta?

Floricica Nou Venita dariusbabyfashion's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.05.2010
    Postari in forum
    235
    Noua ne-a recomandat doctorul infarixul din doua motive, ca e mult mai bun infarixul si al doilea motiv ca nu se gaseam pentaximul, asa ca acum ca am facut un anisor faceam a doua doza de infarix

Moderator Floricica Senior ankag's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2010
    Postari in forum
    2.561
    Si noi tot din asta am facut... cauze, cel gratis nu mai este, iar dintre cele care se platesc ni s-a recomandat acesta pentru ca este o singura intepatura si din experienta lor de la cabinet da mai putine reactii. Acum care o fi adevarul nu stiu. Noi am fost multumiti, in sensul ca fata nu a avut nici o reactie.

Floricica Veterana puiuraluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    12.583
    la fetita cea mare i-am facut asa:la 2,4 luni vaccinul de la stat.la 6 luni trebuiau 2 vaccinuri de la stat...venise numai unul,nu se stia cand vine al doilea.asa ca doctorul ne-a recomandat pentaxim.am facut la 6,8,11 luni(sa ca fie cele 3 doze).acum,la fetita cea mica facem infarix

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari