Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ioana.dumi's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.05.2008
    Postari in forum
    132
    la 6 luni bebe al meu trebuia sa faca vaccinul dar sa nimerit a firacit ca de fiecare data cand trebuia facut vaccinul.la control medicul pediatru nea dat antibiotic si nea reprogramat la 7 luni.la 7 luni la fel racit,dar mai tare fata de datile trecute.la contol la fel antibiotic dar de data aceasta pt o saptamana si apoi vaccin.cand am auzit ca imediat dupa antibiotic vrea sai faca vaccin,fara nici o pauza intre el eu nu iam dat deloc(mentionez ca ia dat cel mai puternic antibiotic).mam gandit ca se poate intampla ceva(am auzit cazuri de deces la bebelusi vaccinati imediat dupa antibiotic)si nu iam dat.cand a venit ziua de vaccinare nu ia putut face pt ca nu era vindecat.trebuia facut neaparat ca noi plecam din tara.cand a vazut medicul ca nu sa vindecat a zis sa il fac aici in anglia ca e mai bine.are acusi aproape 9 luni si inca nu i lam facut pt dureaza cu asigurarea medicala.este vreo problema daca inca nu i lam facut?

Floricica Nou Venita cristinamitrea's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.05.2008
    Postari in forum
    63
    buna,stai linistita eu am o prietena care a venit din anglia cu fetita de trei luni si acum are aproape sapte si nu i-a facut nici un vaccin,din cele care trebuisc facute in romania,tot din cauza actelor si a formalitatilor si fetita este perfect sanatoasa

Floricica Cu Vechime onita's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.01.2007
    Postari in forum
    5.926
    Buna....noi avem alta poveste...am facut vaccinul de 4 luni in Ro, dar cam am ajuns aici sa il facem pe cel de 6luni, mi s-a spus ca vaccinul de 4 luni din Ro e incomplet, asa ca a trebuit sa facem injectiile care lipseau. Asa ca vaccinul de 6luni a fost programat la 8luni. Asa ca se mai intampla...nu e nici o pb. Doar sa se insanatoseasca bb!

Membru inregistrat la
    28.05.2008
    Postari in forum
    132
    va multumesc de raspuns oricum voi incerca sa vad ce pot face.chiar si noaptea visez cai fac vaccinul si el e racit bocna.sunt tare stresata

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    ceao
    Ioana v-a doresc sa fit sanatosi cat mai repede sa scapati de raceala E asa nasol vaccinul asta de 6 luni eu am avut probleme dupa ce am facut vaccinul a facut febra 39.4 am impachetato in prosoape ude toata noaptea si la urgenta am fost de doua ori si dr de familie a venit toata saptamana sa o vada.A primit si antibiotic si afacut alergie de la el a fost nasol dar D-zeu a avut grija de ia si de ingerasul tau o sa aiba ne rugam sa fie bine

Membru inregistrat la
    28.05.2008
    Postari in forum
    132
    multumesc din suflet.raul nu e racit foarte tare acum.problema eate ca nu mai avem antibiotic,ai mai dau eurespal dar nul suporta deloc si sinupret care la fel nu vrea nici sub o forma sal ia.chiar nu stiu ce sai dau.in fiecare dimineata are nasucul infundat dar pe parcurs se desfunda.sper sa isi revina.daca am fi acasa la noi ar fi mai bine

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Ioana nu ai Panadol sau Nurofen noi cu Panadol ne tratam, pt nasuc infundat am primit Colargol

Membru inregistrat la
    28.05.2008
    Postari in forum
    132
    da am nurofen dar degeaba,am si colargol,dar nu ma pot atinge de nasucul lui.face niste crize de isterie de parca ai fac un mare rau

Floricica Debutanta ford's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.10.2008
    Postari in forum
    634
    annee nu ma speria eu pe 30 trebuie sa-i fac vaccinul de sase luni .e chiar asa de rau spunem-i sa stiu la ce sa ma astept.pa

Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Crina eu cred k ,Karina a avut rosu in gat si putin febra cand am mers la vaccin si dr nu a vazut de aceia a fost nasol si dr nu ia luat temperatura in cabinetsi cred k de aceia am avut probleme huuuuuuu dar bine k a trecut si nu a fost mai rau dar pt linistea ta i-ai tu temperatura inainte sa mergi la vaccin.Seara cand am mers cu ia la urgenta a zis k are rosu in gat si la cabinet dr nu a vazut ce sa zic bine k a trecut.Inainte sa mergi dai o doza de nurofen sau panadol k sa fii sigura k nu face febra.Normal e acelasi vaccin k si cel de la 2 luni ,al cel de 2 luni noi nu am avut probleme si normal nici la cel de 6 luni nu trebuia sa fie.Acuma la mine a fost un accident nu trebuie sa te speri

Floricica Senior robynely's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    4.526
    ford,nu e obligatoriu sa se simta rau dupa vaccin.daca bb e sanatos cand il faci nu-i nici o problema.curaj!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari