Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ancatavi's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.10.2009
    Postari in forum
    166

Exclamatie Vaccinul bcg reactii

buna fetelor!bebelusi vostrii cum au reactionat dupa vac.bcg.fetita mea dupa doua luni d cand l-a facut are manutza tare si i s-a inrositlocu si se decojeste.e normal?sau o fi facut reacti adverse

Floricica Avansata roxy31's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2010
    Postari in forum
    1.942
    buna ,baietelul meu are 5 luni jumate si pina acuma toate vaccinurile le-a facut in piciorus si nu am avut nici o problema cu el,nu a facut nici febra,nu ai fost cu ea la medic sa o intrebi pe doct sa vezi ce zice si ea ?

Floricica Nou Venita ramonagrig's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2009
    Postari in forum
    13

raspuns la reactii BCG

Citat Postat de roxy31 Vezi mesajul
    buna ,baietelul meu are 5 luni jumate si pina acuma toate vaccinurile le-a facut in piciorus si nu am avut nici o problema cu el,nu a facut nici febra,nu ai fost cu ea la medic sa o intrebi pe doct sa vezi ce zice si ea ?
    BCG-ul nu se face in picior ca celelalte vaccinuri!!!este singurul care se face in mana si teoretic se face la cateva zile de la nastere, dar, practic, fiind problema de la Cantacuzino, copilul meu nu a reusit sa il faca in spital si l-am facut acum o luna la medicul de familie.din cate mi-a spus asistenta, asa trebuie sa reactioneze, umflandu-se si cocand, apoi sa faca o coaja, aceasta sa cada ulterior si sa ramana semn.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari