Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mami_de_baiat's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.11.2013
    Postari in forum
    23

Vaccin intarziat

Buna!
    Este vreo problema daca se intarzie cu vaccinul in general, daca nu se face la timp?
    Am un baietel de 2 luni si am fost la medicul de familie pt primul vaccin. Acolo l-a dezbracat si s-a uitat la el si a refuzat sa-i faca vaccinul pt ca are cateva bubite pe piele. Ne-a trimis la dermato sa dea de acolo o opinie. Eu cred ca le-a facut in urma botezului dupa ce l-am imbracat cu hainele de la nasa, noi si nespalate.

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Dupa parerea mea, nu e nicio problema. Eu ambilor copii le-am facut absolut toate vaccinurile cu intarziere, pentru ca asa am vrut. Fetita are 4 ani si 4 luni si inca e restanta cu cateva intepaturi de pe cand avea un an jumate :)
    Baietelul are un an si abia maine il duc sa faca un vaccin care trebuia facut in urma cu 6 luni...
    Eu am discutat cu pediatrul si mi-a spus ca nu e nicio problema, mai ales daca ,copilul nu e expus bolilor de care vrei sa il protejezi prin vaccinare.
    Fetitei o sa incepem acum sa ii facem toate vaccinurile restante pentru ca in toamna merge la grupa pregatitoare si e obligatoriu... Altfel, o mai amanam :)
    In orice caz, pediatrul a procedat foarte corect trimitandu-va acasa, pentru ca sanatatea bebelusului trebuie sa fie perfecta pentru a i se administra vaccinul.
    A, uitasem: lui Iorgos, vaccinul care se face la 2 luni, l-am facut la 3 luni si ceva.

Membru inregistrat la
    03.11.2013
    Postari in forum
    23
    Mersi de raspuns!Maine mergem la dermato si apoi vreau sa fac o programare la pediatru. Am auzit ca doamna Podeanu ar fi foarte buna. Stiti ceva de dumneaei?

Membru inregistrat la
    03.11.2013
    Postari in forum
    23
    Intrebam pe mamele din Ploiesti :)

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari