Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita irina1979's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2010
    Postari in forum
    40

Usturimi mari cand bebe face pipi

Buna ziua,
    Acum cateva zile scriam aici disperata ca nu stiam ce sa fac cu bebelusul meu. A avut o secretie alba pe care am fost la un medic chirurg care a curatat zona. A tras de preputul baietelului si a curatat pe interior ce era acolo. Nu s-a intervenit chirurgical de nici un fel...acum insa nu stim ce sa mai facem..saracutul de ieri incontinuu urla de usturime sau durere de cateori face pisulica. Nu stiu ce sa ii fac , doctorul nu nea spus decat sa ii pun rivanol o zi intreaga (ieri dupe interventie) si cam atat..dar ce ma fac cu baietelul meu care tremura din toate incheieturiel si plange de mi se rupe sufletul in mine...cum il pot ajuta sa nu mai sufere atat?Va multumesc!

Floricica Debutanta cristina.sofia's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.03.2012
    Postari in forum
    702
    Citat Postat de irina1979 Vezi mesajul
    Buna ziua,
    Acum cateva zile scriam aici disperata ca nu stiam ce sa fac cu bebelusul meu. A avut o secretie alba pe care am fost la un medic chirurg care a curatat zona. A tras de preputul baietelului si a curatat pe interior ce era acolo. Nu s-a intervenit chirurgical de nici un fel...acum insa nu stim ce sa mai facem..saracutul de ieri incontinuu urla de usturime sau durere de cateori face pisulica. Nu stiu ce sa ii fac , doctorul nu nea spus decat sa ii pun rivanol o zi intreaga (ieri dupe interventie) si cam atat..dar ce ma fac cu baietelul meu care tremura din toate incheieturiel si plange de mi se rupe sufletul in mine...cum il pot ajuta sa nu mai sufere atat?Va multumesc!
    eu zic sa te duci cat mai repede cu el la spital pentru ca sfaturile noastre nu sunt de ajuns in momentul asta ! du-te cat mai rpd sa nu fie cv grav! astept vesti

Floricica Nou Venita irina1979's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2010
    Postari in forum
    40
    pai tocmai ca la spital nu mia spus nimic din ce as putea face in acest sens:(

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    punei daca ai voie niste ulei de masline fiert la baimarin,ii va calma usturimile sigur

Moderator Floricica Avansata Monica Eliza Rares's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2010
    Postari in forum
    1.503
    Baietelul meu a avut fimoza.A fost `crestat` pe viu; plansete, urlete, tot tacamul.Seara trebuia sa-l spal bine, sa-i trag pielea de pe gland; alte plansete, urlete, tot tacamul.Nu mai vroia sa vina la mine; durere in sufletul meu.Daca medicul a fortat pielea pe gland, s-au produs ceva fisuri pe acolo, e normal sa reactioneze asa in momentul in care face pipi.Si baietelul meu facea cam la fel, diferenta fiind in varsta, al meu avea un an jumatate atunci.
    In acest moment nu prea ai ce sa faci, decat sa-l cureti cu apa calduta, sa mentii locul curat.
    Nu stiu alte detalii ale problemei lui, asa ca n-as sti ce sa mai spun.

flo
    flo este offline.
    Floricica Avansata flo's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.01.2009
    Postari in forum
    2.258
    Buna.Poti sa-i pui in continuare rivanol si cand cere pisu il pui in cada cu funduletul...nu-l mai ustura asa tare.

mada_lyna
    Guest
    du-te la alt dr. probabil ca s-a infectat locul, sau are ceva complicatii( taietura poate fi si f mica,dar e f sensibila zona,iar urina e f acida). eu una as merge la medic urgent. ii vor da ceva pt calmare, sau poate un antibiotic local ,sau etc. dr stiu mai bine (nu toti,dupa cum se vede).

Floricica Nou Venita michela73's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.06.2011
    Postari in forum
    86
    eu odata am avut probleme cu mario,mi-a spus ca il ustura cucu cind face pisu
    l-am asezat cu fundul in ceai de musetel in care am pus un pic de bicarbonat de sodiu,dar nu mi s-a mai intimpla,atunci cred ca a racit deoarece a mers descult fara sosete

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari