Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita j_ulli_a's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.10.2006
    Postari in forum
    152

Test de auz la nou nascuti

fetele care au nascut la spitalul universitar(municipal) din bucuresti...stiti cumva daca la nasterea copilului i se face vre-un test de auz? intreb asta pentru ca eu am nascut acolo acum 5 ani si nu imi aduc aminte sa ii facut asa ceva fetitei ost mele,nu am nicio hartie de la ei care ar dovedi asta.
    noi locuim de 3 ani in anglia iar fetita mea la controlul medical de la scoala a fost depistata ca nu aude cu o ureche.
    mi s-au certu testele facute in tara la nastere...dar eu nu am nimic din spital in afara de hartia de externare.
    deci ideea este ca nu stiu daca sa nascut asa sau si-a pierdut auzul in timp.
    Multumesc!

Floricica Novice supermami's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2007
    Postari in forum
    398
    Nu cred ca se mentioneaza in biletul de externare din maternitate ca bebelusului i-a fost testat auzul.Am nascut acum aproape 2 ani, la Spit Cantacuzino, iar fetitei mele i s-a facut screening-ul auzului ( in prezenta mea), insa nu se mentioneaza in biletul de externare si nici in scrisoarea medicala acest lucru.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari