Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479

Nelamurit Termometrul de ureche

ce parere aveti despre termometrul de ureche? mie mi se pare util dar am zis sa mai cer o parere. imi pare rau sa-l chinui pe bebe de fiecare dat cand mi se pare ca e caldut. am incercat odata si nici cum nu am reusit sa-i iau temperatura pentru ca de fiecare data cand i-l bagam in fundulet facea si trebuia sa astept, sa incerc din nou si tot asa...voi ce credeti e util un termometru de ureche sau nu?

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de erendis Vezi mesajul
    ce parere aveti despre termometrul de urece? mie mi se pare util dar am zis sa mai cer o parere. imi pare rau sa-l chinui pe bebe de fiecare dat cand mi se pare ca e caldut. am incercat odata si nici cum nu am reusit sa-i iau temperatura pentru ca de fiecare data cand i-l bagam in fundulet facea si trebuia sa astept, sa incerc din nou si tot asa...voi ce credeti e util un termometru de ureche sau nu?

DE ce nu incerci termometrul care se baga in fundulet dureaza mai putin si nu e asa dureros pentru bebe sau cel electric desii cele electrice nu afiseaza intodeauna temperatura corecta

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    eu il pun la subrat,am electric.si eu am vrut sa ii iau dar nu de ureche,cel care au la urgente,de frunte care in 3 secunde ii i-a temperatura.ala chiar se merita.e ca o cartela,il pune 3 secunde pe frunte si afiseaza temperatura.pe ala a-s da banii,pe altceva nu.

Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    Citat Postat de ghiocelul_rosu Vezi mesajul
    DE ce nu incerci termometrul care se baga in fundulet dureaza mai putin si nu e asa dureros pentru bebe sau cel electric desii cele electrice nu afiseaza intodeauna temperatura corecta
    am incercat odata dar cand i-l bagam in fundulet facea caca de nu apucam de vreo 3 ori i l-am bagat atunci si tot facea, mi se pare cam mult sa il tin atat dezbracat mai ales daca o sa fie racit...ma gandesc ca cu asta auricular il verific si in caz ca mi se pare ca are temperatura ca sa fiu sigura o sa il folosesc si pe ce clasic. mi mila sa il dezbrac si sa il tin asa de fiecare data cand mi se pare ca e caldut

Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    eu il pun la subrat,am electric.si eu am vrut sa ii iau dar nu de ureche,cel care au la urgente,de frunte care in 3 secunde ii i-a temperatura.ala chiar se merita.e ca o cartela,il pune 3 secunde pe frunte si afiseaza temperatura.pe ala a-s da banii,pe altceva nu.
    nu stiam ca este si numai de frunte am gasit combinat de frunte si ureche dar alea chiar sunt scumpe. eu vreau ceva ca sa pot verifica repede daca mi se pare ca e ceva neinregula si asta de ureche ia temp intr-o secunda, cel putin asa se lauda

Floricica Nou Venita LuizaC's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.11.2012
    Postari in forum
    1
    Eu folosesc suzeta termometru de la primii pasi. E destul de precisa si nu e nici scumpa.
    Modificata de LuizaC; 18.11.2012 la 09:24:55.

Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    Citat Postat de LuizaC Vezi mesajul
    Eu folosesc suzeta termometru de la primii pasi. E destul de precisa si nu e nici scumpa.
    nu am gast suzete cu termometru care sa nu fie tesite. am una cu termometru dar nu o tine isi face greata de la ea.sunt si suzete cu termometru sa fie rotunde?

Floricica Novice ALESUTA's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.01.2011
    Postari in forum
    527
    eu am termometru de ureche Omron,am dat pe el in jur de 200 ron,este o mare prostie,este f sensibil,la o ureche are o temp la cealalta arata altfel,noi acum il folosim pe cel clasic care s-a dovedit a fi cel mai bun,deci...nu te pot sfatui sa-ti cumperi termometru de ureche

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Noi avem termometru cu infrarosu de ureche de la Graco Termometru infrarosu de ureche - Graco • Jucarii de Jucarii
    Sunt foarte multumita de el!

Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    Citat Postat de ALESUTA Vezi mesajul
    la o ureche are o temp la cealalta arata altfel,
    din cate am citit e normal sa aiba temperaturi diferite de la o ureche la cealalta de-aia este indicat sa masori tot timpul in aceeasi ureche, iar dupa ce creste si iti pot da seama cica daca e dreptaci sa masori in strapta si daca e stangaci in stanga, nu inteleg exact care e logica, dar asta am gasit

miki00
    Guest
    Eu am termometru de ureche Braun si sunt foarte multumita de el. Eu am platit in jur de 60 de euro acum vreo 2 ani . Pediatrul mi-a spus ca se foloseste pentru copii care au cel putin doi ani si intotdeauna trebuie masurata temperatura doar la o ureche, de preferinta aceeasi.Mie mi se pare foarte practic, in special noaptea, nu mai trebuie sa trezesti copilul si sa-i bagi termometrul in fundulet.Il pui in ureche si in cateva secunde ai rezolvat. Plus ca, al meu cel putin, memoreaza si temperatura, data urmatoare stiind diferenta de temperatura.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari