Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita deutzamica's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.06.2012
    Postari in forum
    18

Terapia bowen (bowtech)

In cautarea de terapii alternative, m-am oprit la terapia Bowen. Am o problema in a alege un terapeut. Lista de pe site-ul oficial e destul de lunga si nu stiu cum sa-l aleg. Aveti vreo recomandare pentru Bucuresti? (de preferat o persoana care sa fii lucrat si cu bebelusi). Multumesc.

Floricica Novice simonacio's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    la mine in bloc e o persoana care face terapie Bowen, are cabinet la parterul blocului. am vorbit cu el despre fetita mea, si a zis ca a mai facut la copii, dar fetita mea nu sta 2 minute in acelasi loc si mi-e teama ca dau banii degeaba. am rugamintea daca te duci la aceasta terapie, sa-mi zici si mie cum a fost. mult succes!

Membru inregistrat la
    23.06.2012
    Postari in forum
    18
    Noi am gasit cativa terapeuti care fac asta gratis pentru copii. Cum il cheama pe cel din blocul tau?
    Noi incepem de saptamana viitoare. Nu stiu cand vom vedea efecte, sper sa nu uit sa intru sa iti povestesc. Cel mai sigur, te rog sa-mi scrii tu peste o luna...poate vedem ceva efecte pana atunci. Problema noastra nu e usor de rezolvat.

Floricica Veterana puiuraluca's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.10.2008
    Postari in forum
    12.583
    ce au copiii?buna ziua!.....................

Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    am inteles ca terapia asta regleaza din interior dar nu poate vindeca problemele grave, fizice. vezi ce zice doctorul, iti poate zice daca poate rezolva sau nu problema....multa sanatate!

Membru inregistrat la
    23.06.2012
    Postari in forum
    18
    Am citit mult de cand am aflat despre ea si se pare ca, cel putin in alte tari, au fost rezolvate cazuri ca al nostru si chiar mai grave. Speram ca terapeutul pe care l-am ales sa aplice terapia bine si sa aiba efect. Oricum nu ma las...nu vreau sa operez copilul.

Membru inregistrat la
    23.06.2012
    Postari in forum
    18
    Am uitat sa precizez ca toti terapeutii din Bucuresti mi-au raspuns ca sunt sanse mari de remediere, mai ales ca e bebelus.

Membru inregistrat la
    05.08.2011
    Postari in forum
    564
    ok, daca tu crezi ca se va rezolva, se va rezolva cu siguranta. eu am fost la doctorul asta doar asa ca era in bloc la mine, doar pentru relaxare. daca vrei sa vezi informatii despre terapeutul acesta intreaba fratele Google " Racari 12A, terapie Bowen".
    mult succes!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari