Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita grasutu's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    32

Secretii pe caile respiratorii

Ati avut probleme cu secretii exatraordinar de multe pe caile respiratroii la bebelusi.fetita mea tuseste si ii curge f rau nasucul.ce ma sfatuiti sa fac,ii dau tratament,dar dc ati patit si voi spuneti-mi ce sa fac.

silvia_l
    Guest
    "batista bebelusului" e super in cazurile astea!
    Dar eu zic sa mergi cu ea si la medic mai ales daca si tuseste.

Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    32
    am fost azi.ia antibiotic,dar ma gandeam ca mai stiti voi ceva.

Floricica Nou Venita maria izabela's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.02.2010
    Postari in forum
    116
    Buna fetelor cu aceiasi problema ne confruntam si noi,iam dat ospamox,humex si panadol,dar nasucu e plin cu mucozitati.

Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    32
    noi luam ceclor humex si nurofen,vad ca dupa prima doza nu mai tuseste f rau,iar acum i-am dat cu pulmex baby pe pipt si pe spate ,o ajuta sa respire,eu zic sa-l incerci,da-i multe ceaiuri si sa fi calde.sper sa ne facem bine si noi si voi.va tinem la curent

silvia_l
    Guest
    Citat Postat de grasutu Vezi mesajul
    am fost azi.ia antibiotic,dar ma gandeam ca mai stiti voi ceva.
    Pai altceva am zis si mai sus, "batista bebelusului" pt a-i curata bine nasul si eventual inainte ii pui putin ser fiziologig in nas.

Luca16
    Guest
    Citat Postat de grasutu Vezi mesajul
    Ati avut probleme cu secretii exatraordinar de multe pe caile respiratroii la bebelusi.fetita mea tuseste si ii curge f rau nasucul.ce ma sfatuiti sa fac,ii dau tratament,dar dc ati patit si voi spuneti-mi ce sa fac.
    batista bebelusului folosesc si acum
    e foarte buna aceasta metoda se gaseste in farmaci si nu este scumpa

Floricica Nou Venita andelina's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.01.2011
    Postari in forum
    36
    buna fetelor,aceasi problema o am si eu cu cea mik doar ca noi luam antibiotic augumentin si am inceput sa folosim batista sugarului care este extraordinara,va sfatuiesc sa o folositi.noi am inceput sa respiram mai bine insa ce ma nelinisteste este tusea si gajaitul din piept.am fost la pediatru si mi-a recomandat acest antibiotic,a folosit vreuna acest antibiotic?Grasutu am inteles ca folosesti pulmex,imi poti da te rog mai multe amanunte?insanatosire grabnica eu ii fac celei mici si aerosol pupici
    Modificata de andelina; 14.01.2011 la 01:12:47.

Floricica Nou Venita olofamily's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.03.2009
    Postari in forum
    296
    Picaturi de 2 ori pe zi de BETABIOCTAL a facut minuni pt noi...si binenteles batista bebelusului !
    Multa sanatate

Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    32
    Andelina e f bun pulmex .noi am fost la spital pt ca nu scapam de secretiile din piept si am facut bronsita am facut injectabil si aerosoli,dc lua un antibiotic mai tare poate scapam dar asta e.sa incerci pulmex,nu e scump 17 lei si se da dupa baita in strat subtire pe piept..Cred ca acum sunteti bine.va pup

Floricica Nou Venita florin22's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.01.2011
    Postari in forum
    266
    buna fetelor si noi ne-am confruntat cu secretii nazale dar am primit asa;augmentin ,eurespal,ketof, pulmex baby,prednison,batista bebelusului si am reusit sa scapam de mucisori dar cu greu. va doresc multa sanatate la bebei.si am folosit apa de mare de la humex .sanatate la bebei

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari