Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita cucciola's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.01.2012
    Postari in forum
    1

Nelamurit Scaun moale verde inchis

Bebelusul meu are 2 luni si il alaptez arificial,de cateva zile are scunul verde inchis si moale,e normal?[B]

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Mami uite si aici s-a discutat ..poate te ajuta

https://www.copilul.ro/forum/despre-...erde-3545.html

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Si eu am avut aceasta problema cu baietelul meu.Dar a luat bine in greutate si nu am avut probleme.S-a reglat in timp.
    Totusi sa vorbesti si cu pediatra bebelusului.

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    E din cauza laptelui praf. NU te speria. Atata timp cat nu are un miros pregnant fetid, bebe ia bine in greutate, este alert si jucaus, e totul ok.

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Daca nu-i foarte moale (apos) nu conteaza culoarea insa este posibil ca scaunul verde sa fie de la fier. Nu ai precizat insa daca ii dai INSA banuiesc ca nu ai inceput nici diversificarea cu el pt ca si asta ar fi putut fi un motiv, daca i-ai schimbat lapticul...din pacate nu stiu ce continut de fier are bebelacul.pt constipatie, la varsta bebelusului tau merge ceai de musetel (neindulcit evident).
    Sfatul meu este, ca pt linistea ta sufleteasca, ar trebui sa te duci si la medicul lui sa-l vada.
    Sanatate lui bebe!

Floricica Nou Venita buruiana's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.01.2012
    Postari in forum
    1

Nefericire

[QUOTE=cucciola;2772400]Bebelusul meu are 2 luni si il alaptez arificial,de cateva zile are scunul verde inchis si moale,e normal? daca nu-i trece du-l la medic ca nui normal.

Floricica Nou Venita atish's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.04.2010
    Postari in forum
    264

caca verde la bebe de 7 luni

bebita mea a a vut rosu in gat am tarat-o cu supozitoare si nurofen etc ce ne-a dat d-na dr. de ieri am facut diaree si azi a facut caca verde dimineata. oare sa fie ceva grav?

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Ce a papat...poate fi si de la mancare, caci la 7 luni presupun ca papa si mancarita pt el....??????

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    E posibi ca din cauza medicamentelor , in special daca ati luat si antibiotic fetita sa-si fi dereglat scaunul . Asa a patit nepotica mea de 4 anisori a avut rosul in gat si dupa 2 zile de tratament a facut diaree.Puteti incepe regim : laptic fara lactoza , mucilagiu de orez cu morcovei fierti , mar copt , branzica de vaci . Pliculetele linex baby ajuta la regralea scaunului si sunt bune si pentru intarirea imunitatii si ceai de menta. In caz ca nu trece , mergeti la medic e singurul care va poate ajuta. Sanatate micutei !!!

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari