Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice denissuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.09.2011
    Postari in forum
    383

Exclamatie Raceala la bebelusi

Nu am gasit nici un topic pe acest subiect...

Am nevoie de niste sfaturi.. pt ca doctorita mea se pare ca este indisponibila.

Sotul meu este racit de 10zile.. a avut si o cadere de calciu, acum l-a mai lasat.
    Eu am 3 zile de cand am luat raceala de la el.. tuse productiva si nas infundat.. raau..
    Avem o fetita de 2 luni.. si incercam sa stam cat mai departe de ea.
    Cand o hranesc ( formula) sau o schimb, etc. port masca.
    Ieri a trebuit sa merg sa depun dosarele pt indemnizatie si alocatie, si nu am avut cu cine sa o las asa ca am luato cu mine.
    De cand am ajuns acasa stranuta destul de des.. cand gangureste tuseste usor.. si se trezeste foarte fornaita.
    Ii pun ser fiziologic si dupa vreo 10 minute incerc sa ii scot mucutii cu pompita manuala para.. dar nu reusesc si fata incepe sa planga... ii astup o nara si cealalta incerc sa o pompez.. dar se trage greu tare.. semn ca este foarte infundat nasul... :(

Ce pot face pt Maia?
    Modificata de denissuk; 24.02.2012 la 07:57:24.

Floricica Novice denissuk's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.09.2011
    Postari in forum
    383
    *specific ca nu are temperatura.. este doar irascibila cand ii este somn si nu poate adormi .. si plange.

Floricica Novice ghiocelul_rosu's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    EU spun sa mergi cu ea la pediatru pentru linistea ta mai ales daca tu si sotul sunteti amandoi raciti

Floricica Nou Venita letiti's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.02.2012
    Postari in forum
    25
    hei si eu recomand sa o vada pediatru pe bebelusa, eu sper sa va treaca repede si sa nu se accentueze!!!

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Probabil nu este racita si doar infundata.Si noi am patit cu Antonia si ii dadeam cu un spray cu apa de mare dar nu stiu exact daca ea fiind asa mica are voie sa foloseasca asa ceva,numai sa te duci la farmacie sa intrebi.Sanatate multa si voua si la bebelica.Va pupam!

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    categoric a luat raceala mai ales ca si tuseste un pic.nu te juca cu tusea.sprayul pt nasuc cu apa de mare e de la 3 luni,asa ca iese din calcul.si fetita mea a fost racita pe la o luna jumate si la recomandarea pediatrului iam dat panadol baby,dar si ala e de la 3 luni,asa ca trebuie recomandat.mare grija ca e micuta.sincer nu stiu ce ai putea face decat un ceiut spalacit de tei,fiind f mica poate sa ii opreasca tusea,chiar daca deocamdata tuseste putin.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Atunci cel mai bine mergi la pediatru si stai si tu mai linistita.Sper sa nu va dea antibiotic,acum in ziua de azi toti medicii dau foarte usor antibiotic.

mada_lyna
    Guest
    nu ii mai astupa naruca libera atunci cand i-o cureti pe cealalta. copiii nu stiu sa respire pe gurita.

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de Maria Vezi mesajul
    Atunci cel mai bine mergi la pediatru si stai si tu mai linistita.Sper sa nu va dea antibiotic,acum in ziua de azi toti medicii dau foarte usor antibiotic.

antibiotic n o sa ii dea nu e voie alexandra pe la 3 luni si cv mia facutinceput de bronsita si tus foarte tare si in afara de ibalgin baby si eurespal pediatra nu mia prescrisnimik altceva.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    cum sa nu aibe voie antibiotic.si in maternitate da antibiotic,cati copii nu fac infectii in maternitate,sau pur si simplu se nasc cu infectii.fetita mea la o luna jumate a facut antibiotic injectabil si acasa apoi mia mai dat o data antibiotic preventiv,si i lam dat de frik.si pe langa antibiotic mia dat panadol,eurespa si vit c picaturi.se da de la orice varsta.

Membru inregistrat la
    12.04.2010
    Postari in forum
    410
    Citat Postat de madasabi Vezi mesajul
    cum sa nu aibe voie antibiotic.si in maternitate da antibiotic,cati copii nu fac infectii in maternitate,sau pur si simplu se nasc cu infectii.fetita mea la o luna jumate a facut antibiotic injectabil si acasa apoi mia mai dat o data antibiotic preventiv,si i lam dat de frik.si pe langa antibiotic mia dat panadol,eurespa si vit c picaturi.se da de la orice varsta.
    madasabi mie asa mia zis pediatra ca e e evitat antibioticele si k nu prea e voie sa se dea acuma eu cum nu prea am experienta ma-m luat dupa ea....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari