Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    as vrea sa vb despre el.

pe noi foarte mult ne-au ajutat!

Indicatii:

Ca adjuvant tratamentul bolilor tractului respirator: bronsite, guturai, raceli, tuse.

Contraindicatii:

Hipersensibilitate la unul din componenti. Istoric de convulsii.

Precautii:

Pulmex-Baby nu trebuie utilizat la copii sub 6 luni. Se contraindica aplicarea Pulmex-Baby-ului pe mucoase (nas sau gura, special) si pe leziuni cutanate. ή caz de contact cu Pulmex-Baby, mucoasele si ochii se spala cu apa rece. Sarcina si alaptare: Nu exista studii despre tratamentul cu Pulmex-Baby timpul sarcinii. ήtrucⴠcamforul traverseaza bariera placentara, se recomanda ca Pulmex-Baby sa nu fie utilizat cursul sarcinii. Ca masura de precautie, absenta datelor despre trecerea substantelor active ale Pulmex-Baby laptele matern, se recomanda sa nu se administreze timpul perioadei de alaptare.

Reactii adverse:

Au fost raportate cazuri de sensibilizare cutanata secundara folosirii balsamului de Peru.

Compozitie:

Pomada. Principii active: Balsam de Peru artificial 60 mg, Eter de eucalipt 50 mg, Eter de rosmarin 50 mg, Vanilina, excipienti ad 1 g.

Actiune:

Principiile active continute de Pulmex-Baby exercita efecte decongestive, expectorante si antiseptice. Pulmex-Baby-ul nu irita pielea sanatoasa, nu lasa depozite grase si nu pateaza racamintea.

Administrare:

Se aplica o cantitate mica de pomada la nivelul partii superioare a toracelui (piept si spate), de-a lungul liniei mediane. Se maseaza usor p⮡ la penetrarea completa a pielii, apoi se acopera cu o flanela uscata si calda. Copii peste 6 luni: 2 aplicatii pe zi.

Floricica Avansata florizarnovean's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Ma bucur ca ai deschis subiectul acesta... Sa stii ca am cautat Pulmex baby la farmacie si nici macar nu stia ce este, n-auzise de asa ceva..
    Se gaseste in farmaciile naturiste? Si cum se foloseste?

Floricica Veterana alinna's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    Offf,eu cand am inceput sa-l folosesc la Marius scria ca e indicat la bb mai mari de 1 luna,acum pe ultimul tup scria ca de la 6 luni.

eu sunt foarte multumita de el ,imediat ii desfunda nasucul cand e racit

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    eu l-am cumparat si din farmacii normale si din farmacii naturiste.
    se aplica un strat subtire pe piept si pe spate printr-un masaj usor

Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Aha...multumesc frumos Alina!

Membru inregistrat la
    19.06.2007
    Postari in forum
    15.121
    am uitat, se aplica inainte de culcare,maxim de 2 ori pe zi.cel putin eu asa stiu

Floricica Cu Vechime fluturas's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2007
    Postari in forum
    5.785
    Si la Alex am folosit cu succes pe la 1 anisor,ii dadeam doar seara inainte de culcare si avea efect,ma desfunda si pe mine care dormeam cu el in camera.
    Eu l-am luat de la farmacie.

Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    1.753
    Fain...o sa mai caut pe la alte farmacii, sper sa gasesc. Imi inchipui ce bun este mai ales ca cei mici nu stiu sa respire pe gura si daca au nasucul infundat e un mare of..

nicole13
    Guest
    si noi am folosit!intr-adevar f. bun cand bebe este racit!

Floricica Debutanta gabriela-ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    878
    Da foarte bun, dar totusi aseara cand am dat-o pe fetita mea ceva s-a intamplat, ca mi-a plas vreo 15 minute si se zvarcolea de nu stiam ce sa-i mai fac. Oare sa-i fi pus prea mult pe spate, ca se vedea ca acolo o deranja?! Nu stiu ca sa zic, il folosim deja de 3 zile dar numai aseara a plans, cred ca o ustura pielea.
    Si eu cand eram gravida m-am dus de cateva ori la masaj,(cica sa ma ajute sa nasc usor) si mi-a pus ceva pe spate ca m-a usturat groaznic,a trebuit sa stau cu spinarea goala sa nu ma atinga ceva pe spate timp de trei ore dupa care am facut un dus cu apa rece si abia mi-a trecut.
    Bine ca la asta mica nu a durat asa de mult pana s-a linistit!

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    gabi eu numai pe piept ii dau si foarte putin
    miroase foarte tare..
    cine stie ce a deranjat printesa.
    Multa sanatate.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari