Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita elenaety's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.11.2011
    Postari in forum
    4

Plansul la bebelusi - motive

Bebelusul meu de 2 luni plange din senin. E mancat, curat si deodata incepe sa planga. Nu pot sa-l calmez in nici un fel...trebuie sa-si termine el criza de plans...Ce pot sa fac ca sa-l calmez? Nici in brate nu se calmeaza... ii dau baby drink si jarro dohilus pentru colici.

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    incearca cu un masaj circular pe burtica , daca se mai linisteste inseamna ca are colici daca nu vezi la gingiute poate ii dau dintisori cine stie, sau sa nu fie ceva ce il sperie prin casa noi am patit asa , se uita intr-un loc si incepea sa planga mai tare, urmarestei privirea.Poate sa fie la ce te stepti mai putin

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Am trcut si noi prin asta,bebe Darius al meu papa,il schimbam,il,,iubeam"dar totusi nu se potolea(la noi s-a intamplat pe la 3 luni)am fost cu el la medic si asa am aflat ca ii ieseau incisivii(acum imi vine sa rad cat de naivi am fost,,dinti la 3 luni?l-am intrebat pe doctor,iar el s-a uitat la noi ca la extraterestri!hihihi!)Acum serios vorbind,ai fost cu el la medic macar asa pentru linistea ta personala(sunt mama ,stiu ce spun)?

mada_lyna
    Guest
    eu zic ca sunt colice. toate siropelele sau ceaiurile sunt cam apa de ploaie pt colice. deis ma indoiesc ca ii ies dintii,poti sa verifici.

Membru inregistrat la
    22.11.2011
    Postari in forum
    4
    Am fost cu el la doctor , totul este perfect...dinti la 2 luni?

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Parerea mea este ca sunt colicile..incepe sa planga dupa masa?
    Siropelele de colici cam apa de ploaie sunt..nu au efect imediat.Eu baby drink nu i-as mai da.E prea dulce..pe noi ne agita mai tare acel ceai.Iar de jarro dohilus nu am auzit.
    Papa la san sau lapte praf? scoate aerul afara dupa masa?
    Modificata de dami28elena11; 22.11.2011 la 12:45:06.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Sunt colici, am patit si noi... pana pe la 5luni ne am jelit.Vezi ca baby drink nu e bun,contine menta si menta constipa...incearca Alinan Baby Drink ,noua din asta ne a dat pediatrul.La noi nu a mers dar poate aveti succes voi.

Membru inregistrat la
    22.11.2011
    Postari in forum
    4
    din pacate papa lapte praf, dupa masa incepe sa planga, aerul il scoate... dar dupa ce scoate aerul incepe sa planga.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Cred ca niste picaturi de Espumisan L ar fi mai bune decat ce ii dati dvs acum.Alea previn balonarea.
    De la lapticul praf baut repede il doare burtika si de aici incepe 'scandalul' despre care povestiti.

Membru inregistrat la
    22.11.2011
    Postari in forum
    4
    Multumesc frumos! Multa sanatati la copilasi!

Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    Bonisan este foarte bun pentru colici eu l am folosit pentru fetita mea care la fel plangea si nici nu este scump

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari