Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94

Pete rosii pe corp

mamici va rog sa-mi spuneti ce poate fi,lui bebe i-a aparut de ieri pe burtica niste punctulete rosii iar in noaptea asta i-a aparut si pe fata si pe tot corpul multe mai multe decat avea ieri pe burtica,ati patit asa ceva(bebe are o luna)

Floricica Avansata sosoalex's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2011
    Postari in forum
    1.358
    daca arata ca niste cosulete e posibil sa fie foliculita

Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    nu sunt ca niste cosulete sunt niste pete sau punctulete rosii nu foarte mari dar dese din cap pana la picioare

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    cred ca cel mai bine ar fi sa dai o tura pana la urgente sau sa suni pediatrul. totusi, e un bebe de o luna, nu poti sa-i pui tu un diagnostic pe baza unor pareri de aici, ale unor persoane care nici macar nu au vazut cum arata aceste pete/ bubite. poate fi alergie (care e foarte periculoasa la o varsta atat de mica) de la un detergent sau de la un produs pe care il folosesti dar poate fi si altceva sau semn de vreo boala contagioasa. du-te la medic.

mada_lyna
    Guest
    du-te la medic,la urgente .tinand cont ca suntem in weekend, nu prea gasesti in alta parte. dar ...du-te!!!!

Floricica Avansata sosoalex's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.11.2011
    Postari in forum
    1.358
    daca nu arata ca niste cosulete atunci nu e foliculita clar. si eu zic sa te duci la dr poate sa fie si o alergie la ce ai mancat tu .sa ne ti la curent si sper ca o sa fie bn

Floricica Nou Venita oana2424's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.04.2012
    Postari in forum
    35
    poate fi pojarel..daca ti-a facut febra inainte sa ii apara bubitele...

oanap85
    Guest
    daca are din cap pana in picioare ma indoiesc ca e o alergie de la ce ai mancat tu..i-ai dat ceva de mancare suplimentar?ia vreun medicament?sau a luat?
    eu zic ca tot o alergie e sau o rubeola ori rujeola ce-o fi ..ca le incurc :)

oanap85
    Guest
    sau poate fi alergie la piscaturi de insecte,tantar etc dar nu din cap pana in picioare

Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    va multumesc mamici,alarma falsa erau punctulete de la caldura,ma speriasem pentru ca stiu ca punctele de la caldura nu iasa chiar pe tot corpul si arata ca niste cosulete dar Alex nu avea asa,bine ca nu e altceva mai grav deja i-au trecut o parte,la noi in casa nu e mai mult de 22-23 grade dar se pare ca i-a fost cald pt ca il mai infas in paturica noaptea ca altfel nu doarme da din maini si se trezeste singur.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    ma bucur ca a fost numai atat. :) am vrut sa spun despre supraincalzire cand ti-am raspuns, insa m-am gandit ca la cum e acum frig in Ro, poate nu e cazul... :))))) si a mea facea pe tot corpu, dar era vara si erau 36-37 de grade...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari