Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita coco82's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    2

Ochisor rosu

buna ziua.sunt o proaspata mamica si ma confrunt cu o problema.
    am nascut recent un bebe de 3800 gr iar in timpul travaliului nu l-am putut expulza fiind ajutata de medic prin apasarea burtii ca sa iasa.a fost putin vinetiu iar intr-un ochisor pe albul ochiului are o liniuta rosie ca de sange.medicul mi-a spus ca din cauza efortului dar ca o sa ii treaca cu timpul.acum bebele meu are o saptam si roseata persista.este un motiv de ingrijorare sau va disparea cu timpul?

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Eu cred ca medicul are dreptate si acea roseata va disparea. Trebuie sa ai rabdare.

Fina mea a nascut normal si dupa nastere avea numeroase firicele sangerii pe albul globului ocular - vase de sange sparte in urma efortului depus. A durat cateva saptamani bune pana au disparut, dar si-a revenit in totalitate.

stefaniajohansson
    Guest
    Citat Postat de coco82 Vezi mesajul
    buna ziua.sunt o proaspata mamica si ma confrunt cu o problema.
    am nascut recent un bebe de 3800 gr iar in timpul travaliului nu l-am putut expulza fiind ajutata de medic prin apasarea burtii ca sa iasa.a fost putin vinetiu iar intr-un ochisor pe albul ochiului are o liniuta rosie ca de sange.medicul mi-a spus ca din cauza efortului dar ca o sa ii treaca cu timpul.acum bebele meu are o saptam si roseata persista.este un motiv de ingrijorare sau va disparea cu timpul?
    sigur va trece!!! iti spun eu, trecuta prin aceeasi chestie. si mie mi s-au oprit contractiile cand el era cu capul jumatate afara :(( pata rosie a trecut in cateva saptamani

Floricica Debutanta laurap2010's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2010
    Postari in forum
    843
    Sigur va trece.Nu trebuie sa te ingrijorezi.

Floricica Nou Venita coco82's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.01.1970
    Postari in forum
    2
    multumesc mult de raspunsuri.numai bine si sa fiti fericiti alaturi de bebeii vostrii

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari