Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386

Nelamurit Nodulet de la vaccin

Mamici, saptamana trecuta joi Maxi a facut 2 vaccinuri. Unul in mana si unu in picior. Dar la picior i s-a facut nodul si nu ma lasa sa ii tin compresa cu apa statuta cum mi-a spus dr. Nu da semne ca l-ar durea cand pun mana, dar e destul de urat si nu vreau sa ramana cu el, pentru ca si eu am la solduri dupa injectiile de la nastere si am niste dureri cateodata de tampesc.
    Cum sa procedez sa ii treaca ? E foarte irascibil cand incerc sa-i tin compresa, oricat ma lupt cu el nu reusesc sa i-o tin prea mult. Nu pot sa-l leg ca sa stea nemiscat ca sa-i tin compresa. Deci cum sa fac ?
    Ajutati-ma va rog. Ca nu vreau sa apara complicatii dupa aceea din cauza asta.

sadia
    Guest
    Intoarce/te la medic......e bine sa vada nodulul.Noi dupa fiecare vaccin,am pus o felie de cartof,am citit pe un forum de aici.

Floricica Nou Venita mmonikamm's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2009
    Postari in forum
    78
    Si eu sunt de parere ca ar fi bine sa mergi inapoi la medic, sa observe nodulul/sa suni medicul si sa il intrebi cum sa procedezi in acest caz. Noua, medicul ne-a recomandat ca dupa vaccin, daca se irita in locul respectiv, sa punem comprese reci cu rivanol.

Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    I-am pus ieri Rivanol si i s-a mai tras. Ii mai pun pana ii trece. Dr mi-a spus sa-i pun compresa cu apa statuta dupa fiecare vaccin, dar pana acum nu i s-a mai facut nodul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari