Ultimele discutii din forum
+ Raspunde
Pagina 1 din 17
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
    Floricica Avansata petrisorcosmina's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2007
    Postari in forum
    1.957
    Bune mamicilor voi ati auzit ceva de vigantol?Eu am auzit ca se scoate de pe eiata si sa nu il mai dam bebeilor.Nu am prea inteles eu bine de ce.Va rog care stiti mai multe detalii sa imi spuneti si mie.

Pupici la bebicii vostri

Floricica Avansata ingerul01's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    eu nu am auzit nimic ca s-ar scoate. eu acum vreo 3 zile i-am cumparat o sticluta, pt ca mai e putin si o terminam pe prima.

cristina elena
    Guest
    Eu nu am auzit asa ceva dar eu oricum nu le-am dat prea multa vreme vigantol la ai mei copii.
    Am preferat sa le fac cura de 10 zile cu calciu lactic + vitamina D

Floricica Avansata ramona mag's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.12.2006
    Postari in forum
    1.484
    eu una nu i-am dat
    doar vre-o 2 siclutze
    nu consider necesar atata vreme cat inca o alaptez si mananca de toate fara restrictii
    am vazut ca s-au retras niste loturi pt ca au descoperit ca substanta activa se degrada mai rapid decat perioada specificata de expirare
    acum cat e adevarat si care e motivul real al retragerii......
    firma producatoare zice ca nu e grav in schimb ANM au zis ca nu sunt bune
    fiecare face cum crede
    eu celei mari acum 11 ani nu i-am dat ca nu era si de aia e sanatoasa trun( atunci se facea cura de calciu de 10 zile si cate o fiola de D3 la mijloc)
    asa ca se paote si fara vigantol

Floricica Debutanta iazmin's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2007
    Postari in forum
    1.129
    eu i-am dat in permanenta si dr.de fam. mi-a spus ca trebuie sa-i dau pana in aprilie.si am sa il dau.

Floricica Debutanta gugu's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.01.2007
    Postari in forum
    753
    ufff habar nu am ce sa fac?...eu i-am pana acum zilnic....o sa intreb medicul meu sa vedem ce parere are ...da.....buna intrebare...sa vedem ce raspund si alte mamici

Floricica Senior mykyduta's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.10.2007
    Postari in forum
    4.132
    eu i-am dat de la 1 saptamana si ii dau si acum
    dr a zis sa ii dau in fiecare zi pana la 1 an si jumatate asa ca o sa ii dau in continuare

Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    si eu parac tot de la o sapt i-am dat sau de la 2. nu mai stiu exact. cate 2 picaturi zilnic. si inca ii mai dau.

cristina elena
    Guest
    Dupa ceea ce stiu eu vigantol este un ulei de vitamina D.
    Si atata timp cat dai doar vit. D si fara calciu atunci ce sa fixeze vitamina D? Se stie ca asta e rolul D-ului-ca sa fixeze calciul in organism.
    E interesant ca majoritatea medicilor recomanda administrarea Vigantolului dar nu si a suplimentelor de calciu.
    Eu sunt pentru alaturarea celor doua. Si asa cum zicea si Ramona mai demult se practica cura de 10 zile Ca + D3.

Membru inregistrat la
    05.09.2007
    Postari in forum
    2.305
    asa mi-a zis si mie mama ca ne-a dat si mie si surorii mele. dar daca doc mi-a zis sa ii dau vigantol, cum sa fac?

Floricica Debutanta iazmin's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.08.2007
    Postari in forum
    1.129
    nu stiu daca va aduce-ti aminte dar cu cativa ani inainta sa se dea vigantol se facea ijectabil D3 pe urma a aparut vigantol spunand ca este mai bun ptr ca injectabil se auzea ca este cancerigen..cel putin eu asa am auzit.si de asta se da vigantol picaturi in locul vaccinului

+ Raspunde
Pagina 1 din 17
1 2 3 4 5 6 7 11 ... Ultima paginaUltima pagina
load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari