Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alexandra1991's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.01.2012
    Postari in forum
    20

Inflamarea urechilor de la cercei

Buna ziua! Sunt noua pe acest site...Nu am mai apelat la servicii pe internet dar acum as avea nevoie de un sfat! Am o fetita care azi a facut 6 saptamani,in urma cu 6 zile i-am bagat cercelusi,nu a avut nimic insa aseara cand i-am scos si i-am bagat cercelusi de aur sa imflamat! Azi dimineata avea urechiusele umflate si rosi,si curge puroi din ele.Dati-mi un sfat va rog,ce sa fac! Va multumesc din suflet!

Floricica Avansata luyzza2000's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2012
    Postari in forum
    1.415
    saracuta de ea,nu stiu ce sa te sfatuiesc ca sunt mamica in devenire dar cred ca cel mai bine sa mergi la pediatru

oanap85
    Guest
    poate a facut infectie daca a facut puroi ,mergi urgent la medic cu ea

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    mergi la urgente,nu atsepta,nu e de joaca cu un bebe.eu iam facut gaurile in maternitate,unde am adus cercelusii bagati in spirt.totul a fost steril.nu am avut probleme,asa ca nu stiu ce sfat sa iti dau.

Floricica Senior claudia_claudia's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.09.2011
    Postari in forum
    3.178
    Nu stiu de ce are puroi,eu la bebe mea i am bagat in maternitate direct d aur si nu am avut probleme...eu te sfatuiesc sa mergi d urgenta sa vb cu un medic.

Membru inregistrat la
    09.01.2012
    Postari in forum
    20
    Va multumesc de sfaturi.Mergeam daca eram acasa pana acuma,dar sunt in franta si nu inteleg limba,si e foarte greu ca sa ajung la pediatru trebe sa-mi fac randevu cu o saptamani inainte...

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    Citat Postat de alexandra1991 Vezi mesajul
    Va multumesc de sfaturi.Mergeam daca eram acasa pana acuma,dar sunt in franta si nu inteleg limba,si e foarte greu ca sa ajung la pediatru trebe sa-mi fac randevu cu o saptamani inainte...
    auzi, daca ai atata responsabilitate ca mama, nu cred ca amani mersul la urgente din cauza limbii! e un copil de 6 saptamani cu o infectie in zona capului. ti se pare putin? poate fi alergie si poate intra in soc. ce scuza e asta cu limba??? esti in Franta, urgentele sunt gratuite si te primeste imediat cu un sugar!

miki00
    Guest
    Du-te urgent la medic!!!!!Fetita mea a facut infectie la urechea stanga cand avea doi ani si desi am dus-o imediat ce am simtit mirosul infectiei, medicul mi-a spus ca daca mai intarziam ar fi trebuit sa-i faca o mica operatie.
    N-ai nici o scuza cu necunoasterea limbii. Daca esti o mama responsabila nici nu te-ai gandi la asa ceva, singurul tau gand trebuie sa fie la sanatatea bebelusului tau

Membru inregistrat la
    09.01.2012
    Postari in forum
    20
    Da asa e aveti dreptate...Desi nu ma credeti sunt intr-un oras de ras si duminica nici macar nu am gasit urgente...totul e inchis....k sa ajung la spital nu am transport k sotul meu este plecat cu masina si noaptea aici nu circula nimic. o sa incerc sa ajung cumva....va multumesc

Floricica Nou Venita biancasibiu's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.11.2009
    Postari in forum
    235
    Citat Postat de alexandra1991 Vezi mesajul
    Da asa e aveti dreptate...Desi nu ma credeti sunt intr-un oras de ras si duminica nici macar nu am gasit urgente...totul e inchis....k sa ajung la spital nu am transport k sotul meu este plecat cu masina si noaptea aici nu circula nimic. o sa incerc sa ajung cumva....va multumesc
    Draga mea, dar un numar unic de urgente nu au! Un fel de 112 al nostru...vin cu o salvare si o duc la cea mai apropiata unitate sanitara. Bebelusii au grad 0 cand ii chemi! Nu sta..lifectia ar putea ajunge in sange! E pacat....sufera draga de ea!

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    e acelasi numar peste tot in Europa. si vin in cateva minute. nu e nhicio problema si nu e Ro, sa te intrebe daca e grav sau nu, mai ales ca e vb de un bebelus. daca nu, si cei de la politie iti cheama salvarea. ca sa nu mai vb ca orice sat are propria lui ambulanta, neasuistata, dar o are. asa ca eu aici nu vad decat dezinteres. sa dea Dumnezeu sa nu se complice si sa nu pateasca ceva copilul.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari