Ultimele discutii din forum
    Floricica Avansata yryny's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2007
    Postari in forum
    1.390
    cum tratam infectia urinara la bebelusi?

Floricica Senior claudiapostol75's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2006
    Postari in forum
    3.259
    cum o vizita la medic. el este cel mai in amsura in privinta asta sa dea tratament.

Floricica Cu Vechime bjmaryo's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2007
    Postari in forum
    6.462
    salut yryny! ce face fetitza?Smaranditza frumusica.cand pui niste poze cu ea,in afara de asta de la avatar?
    dar te confrunti cumva cu o infectie urinara la Smaranda?
    tot la medic te sfatuiesc sa te duci daca e asa,si la fel si pe celelalte fete.va pupam si mai intra pe bebelusi de primavara sa mai vb.in rest,Smaranditza cum e?e cumintica?va pupam pe amandoua.

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    o vizita la medic este cel mai indicat lucru. infectia urinara se trateaza exclusiv cu antibiotic, trebuie facuta o urocultura si in functie de rezultat se stabileste antibioticul potrivit.
    multa sanatate

Floricica Cu Vechime violetatoronto's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.07.2007
    Postari in forum
    5.176
    Offf Irina,numai probleme....si Kevin a avut infectie urina la doua zile dupa nastere....m/au tinut in spital ca avea si icter in acelasi timp....la perfuzii a stat 7 zile saracutul cu antibiotic intravenos,si uite asa i/a trecut!
    Sanatate maxima!
    Inca o intrebare cum ai aflat ca are infectie ca asta numai printr/o proba de urina se poate vedea.....cel care a descoperit nu te/a trimis nicaieri ptr tratament???

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    ce simtome au avut bebeii vostri cand au avut infectie urinara?
    eu banuiesc ca al meu bebe are dar am facut analiza de urina si urocultura si nu mi-a confirmat asta
    el face pisu fff putin desi bea destule lichide
    pisu e cam colorat, galben spre rosiatic si uneori am gas pata sangerie in dreptul penisului
    am spus asta la medic dar nu mi-a zis nik concret .merg la altul dar pana atunci va cer parerea voaua, poate ati trecut prin asta
    poopic

Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    daca ai facut o singura data analizele mai fa o data dar la un alt laborator, si cere sa iti spuna daca sunt urme de sange in urina. daca si de data asta sunt bune analizele mergi si fa-i o echogarafie renala sa nu fie vreo problema.
    faptul ca face pipi putin desi bea destule lichide ridica un semn de intrebare
    multa multa sanatate

Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    mersi mult irina
    la urina a iesit doar depozit masiv de saruri amorfe si acid uric
    urocultura sterila...
    voi face cu siguranta din nou analiza la alt laborator

Floricica Avansata crocodil's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2008
    Postari in forum
    1.352
    baietelul meu a avut infectie urinara la 8 luni si s-a manifestat prin temperatura oscilanta(cand avea,cand nu),cam pana la 38.5 grade,apatie,pipi cu miros deosebit,mai colorat.eu am fost cu el la prof. sabau,are cabinet pe cale aradului,parca,oricum,e seful sectiei de nefrologie de la louis turcanu.e un dr fain de tot,f. batran care a insistat sa il interneze pe casi in spital si asa am si facut.a luat rocephine,injectabil o saptamana si apoi acid nalidixic.
    noi i-am facut urocultura si a iesit negativ,dar profu ne-a pus s-o repetam si intr-adevar,era infectie.e o boala nasoala,cere multa grija pe viitor.ti-l recomand pe dr sabau pt control si pt faptul ca se uita la eco la toate organele lui bb.,sa vada de sunt ok

Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    ce ai facut cu urocultura?? este totul ok? multa sanatate

Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    stiu de doc sabau
    am dat de el la louis turcanu, venea la vizita dimineata
    urocultura a iesit din nou sterila.vom face eco renal sambata ca tot nu e bn cu pisu

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari