Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Idee Infacol

Pana sa intre si la noi pe piata auzeam mereu despre Infacol ca este "medicamentul minune" contra colicilor. Cu ajutorul unui prietene care mi l-a trimis din Anglia am reusit sa intru in posesia lui anul trecut. Rezultatele miraculoase la care ma asteptam nu au aparut. Mi-a dat chiar senzatia ca ii facea mai rau lui Edi. Am auzit foarte multe mamici extrem de multumite de Infacol numai ca la noi nu a functionat. ce-i drept la noi colicii au fost pana la 5 luni si jumatate si in ultima luna a fost asa un cocktail in toata regula ca saracutul Edi nu mai putea de durere.

Voi ati folosi sau folositi Infacol? Este eficient?

Floricica Avansata anacristea's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.12.2009
    Postari in forum
    1.641
    Infacolul e vazut ca medicament miraculos in Romania...Aici in Anglia costa in jur de 3 lire ,chiar si mai putin pt ca facand parte din categoria produselor care nu se vand, ajunge si prin magazinele de 99 de p...Sincer in Anglia nu am auzit pe nimeni sa ridice in slavi Infacol-ul...

Floricica Debutanta yuxi's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.02.2010
    Postari in forum
    1.074
    Noi am folosit Sab Simplex pentru colici si Bonnisan. Bonnisanul nu mi s-a parut cine stie ce eficient, Sab Simplex parca era mai bun, desi nu intotdeauna imi dadeam seama daca are efect sau nu. Nici nu am auzit de Infacol.
    Modificata de yuxi; 04.09.2010 la 19:16:15.

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    la noi a dat rezultat doar infacolul dar am aflat de el cand fetita avea 2 luni pana atunci am incercat de toate. a avut niste colici ingrozitori pana la 5 luni au tinut-o.

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Nici eu nu am auzit de infacol...eu am reyolvat problema cu bonisan...a facut miracole pentru noi.

iubytzik22
    Guest
    Fii miu nu a avut colici asa incat sa urle de durere in fiecare seara in schimb mi-a dat doctorita debridat si chiar a dat rezultate....era si mai linistit.....

Floricica Nou Venita maximilian's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    47
    am folosit si noi infacol o perioada,a dat rezultate.insa,la recomandarea medicului(din cipru) am renuntat la el in favoarea laptelui NOVALAC AC(anti colici).ffff bun.si acum tot novalac papam,dar novalac 2 pt varsta ei.am luat cereale din aceeasi gama,f bune si ele,vad ca ii plac cel mai mult pana acum.

Floricica Novice mica82ro's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.07.2008
    Postari in forum
    410
    Noi am folosit tot ce am gasit pe piata, pentru ca nu reuseam sa scapam de colici. Espumisan, SabSimplex, Infacol am constatat ca au in formula aceasi substanta, difera aromele si poate concentratia insa este cam aceasi mancare de peste. Pe cel mic il mai linistea ceaiul Baby Drink, in rest nimic nu a fost eficient. Despre Infacol nu stiu ce sa zic. Am consumat vreo 3 recipiente si nu cred ca am vazut vreo schimbare semnificativa, decat cand ii puneam in biberon observam ca disparea spuma de la lapte. Cand ii administram inainte de alaptare nu avea niciun efect.

Am o prietena care cumpara Infacol din Anglia si il administra impreuna cu Colice (Colis) ceva de genul asta, nu stiu exact cum se scrie. Tipa era foarte incantata de el. Cred ca eficienta depinde si de stomacelul fiecarui copil.

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Eu nu am folosit la nici unul din copii.
    Cand era Elena micuta nu stiam de el..ea a avut doar 3 saptamani colici
    Iar la baiat nu mi-as fi permis sa dau asa mult pt el..am folosit cele clasice de la noi..Espumisan si Sab Simplex..au dat ceva rezultate..oricum 3 luni ne-am chinuit cu colicile...

Floricica Nou Venita adina24's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.03.2011
    Postari in forum
    9
    Eu am folosit Colief si nu am avut probleme. E mai scump dar actioneaza asupra cauzei colicilor. Mai nou formulele Nativa sau Lactana sunt si ele eficiente.

Floricica Nou Venita MariaP77's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2013
    Postari in forum
    1
    Eu am aflat destul de tarziu de el, dupa ce m-am chinuit cu toate variantele de la noi inclusiv Bonnisan, Sab Simplex sau Baby Drink. Bonnisan-ul a avut ceva efect, doar ca se constipa de la el. Sab Simplex-ul a fost apa de ploaie la noi chiar daca are to Simethicone ca Infacol. I-am dat Infacol de la doua luni jumate dupa ce mi-a trimis o prietena din Anglia. Infacol-ul chiar i-a mers bine, a fost prima oara cand am simtit o diferenta majora, tragea multe vanturi dupa ce manca. L-a acceptat bine chiar daca am citit la alte mamici ca bebeii il scuipa sau nu le place. Ca dezavantaje...nu tine foarte mult o sticluta. Am vazut si la noi pe un site adus din Anglia, faracolici.com. Noua pe la trei luni si trei saptamani ne-a trecut. Cel mai bun medicament ramane trecerea timpului din pacate...
    Modificata de littleprincess; 30.09.2013 la 11:26:03.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari