Ultimele discutii din forum
    Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Ma gandeam de mult ca sunt astfel de mamici care au nevoie de mare ajutor cand bebe are colici. Stiu cat e de greu cand bebe urla 4 ore si cat de bine e sa ai un umar pe care plange.

Daca simtiti nevoia de incurajari, sa cereti sfaturi, cele care am trecut prin asa ceva suntem aici sa va ajutam.

Floricica Nou Venita danielap's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    230
    Bravo Adela, buna idee cu topicul asta, noi am avut colici pana la cinci luni, am incercat orice...masajul pe burtica, ceai pt colici, o substanta homeopata, datorita dureri pe care o avea eram sigura ca problema era alimentatia mea, asa ca am tot evitat alimente pana cand mi-a scazut lactatia, a trebuit sa-l trec pe formula, burtica il durea la fel de tare...pe la patru- cinci luni ne-am dat seama ca e alergic la proteina laptelui de vaca

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    si eu am incercat orice dar pan anu treceau cele 4 ore nu tacea. am incercat orice:4 tipuri de leagane, in brate, burtica pe burtica, dar a trecut un pic cu mylicon un medicamnet pe baza de simathicon

Floricica Novice deriana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2006
    Postari in forum
    517
    Offf, grea perioada...nici nu vreau sa-mi amintesc prin ce am trecut.Pana la 3luni si jumatate ne-am luptat cu ei.
    Eu am incercat asa: Sab Simplex,Bonnisan,Gripe Water baby,ceai pt colici Baby Drink .
    Nu i-a mers cu nimic,doar bonnisanul o linistea pt scurt timp.
    Calcam pelinci si le puneam Dariei pe burtica,pelinci calde cu ceai de maghiran...nimic, nimic.
    Pana nu si-au facut de cap 3luni nu am putut sa-i combat cu nimic.
    Mergeam la biserica sa-i citeasca, ii duceam si hainutele,apa sfintita aveam mereu in casa , mir...am incercat orice.
    Sper sa am mai mult noroc la bb2.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    asa e, astia sunt colicii adevarati. orice am incercat nu a mers de aceea m-am gandit sa le ajutam pe mamicile care simt ca nu mai au putere sa lupte cu ei

Floricica Senior irinacodrin's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.08.2007
    Postari in forum
    3.374
    eu am avut mare noroc ca dragos nu a avut colici asa puternice.cu bonisan si beby drink in maxin 15 minute se linistea si adormea. si nici pe o perioada lunga nu a fost , de la 3 saptamani pana la fix 2 luni.

Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    unii nici nu au colici. poate sunt deranjati de la gaze . nici Tia mea nu aa vut nimi cniciodata si dormea ca un inger

Floricica Nou Venita 03nux's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.06.2009
    Postari in forum
    1
    am inteles ca sunt prin farmacii siropele speciale din plante facute de ei in farmacie, eu nu stiu nu prea am incredere, a luat cineva daca stiti, eu stiu pe cineva care a luat si a spus ca nu era mare diferenta fata de celelalte,.............

Floricica Debutanta mateibogdan's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.03.2009
    Postari in forum
    749
    eu am luat calma baby si colic baby de la erbavita...au fost cat de cat mai bune decat tot ce incercasem inainte,se gasesc in farmacii(2,5 ml de 3 ori pe zi)
    in afara de asta pt bb alimentati artificial,la sfatul medicului pediatru puneam 10 picaturi de sab simplex in laptic la fiecare masa(topea spuma aceea care se face atunci cand agiti laptele...spuma aceea le creaza foarte multe gaze...cu sab se face super

Floricica Nou Venita brandu's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2009
    Postari in forum
    6
    akum a aparut ceva foarte bun pt colici,mi l-a recomandat medicul meu pediatru,se numeste ALINAN ,e produs de FITERMAN PHARMA ,este foarte eficient si e din plante,contine :musetel pt colici, tei si melisa ce calmeaza copilul.e cel mai bun pt copilul meu ,caruia inanite nimik nu ii ameliora perioada de colici.acest produs e bun pt copil si atunci cd este constipat ,post vaccinare sau in perioada eruptiilor dentare.eu si puiutul meu suntem bucurosi acum si trecem mai usor peste aceste clipe delicate.nu costa nici mult,e in jur de 9 ron.nopti usoare celor care se afla in aceasta peioada.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari