Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice Mamiii.lui.Maxiii's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386

Haraiala din timpul racelii.

Buna mamici.
    Maxiii al meu de vineri seara a inceput sa stranute destul de des, si sa tuseasca !
    I-am dat sirop STODAL pe weekend si acum mi se pare ca i se rupe raceala, dar a aparut o haraiala urata in piept. Si l-am sunat pe dr mai devreme, mi-a spus sa ii dau tot Stodal pentru ca e bun , sa ii pun apa de mare in nasuc si sa il aspir si mi-a mai zis un sirop pentru haraiala, caruia nu i-am putut retine numele, era ceva cu O ! Aveti cumva idee? Ca imi e rusine sa il sun iar sa il intreb, ca mi-a zis de doua ori, da nu stiu, mi-a intrat pe o ureche si mi-a iesit pe alta.

Administrator Floricica Debutanta administrator's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.04.2005
    Postari in forum
    1.037
    Oscilococcinum? Oricum mai bine suna.

sadia
    Guest
    Suna ,suna!Haraiala poate fii flegma (stiu ca nu e un ceva frumos pe retina),adica tuse cu harait suna a bronsita.
    Spalaturi ffff multe in nasuc......aerosol ti-a spus ceva?
    La copilul meu aerosolul a fc mereu minuni!

Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Citat Postat de sadia Vezi mesajul
    Suna ,suna!Haraiala poate fii flegma (stiu ca nu e un ceva frumos pe retina),adica tuse cu harait suna a bronsita.
    Spalaturi ffff multe in nasuc......aerosol ti-a spus ceva?
    La copilul meu aerosolul a fc mereu minuni!
    Da mi-a zis ceva, dar in principiu a zis ca sa ii dau Stodal, sa ii spal nasucu cu apa de mare si sa il aspir si mi-a mai zis cred ca acel Osciloccocinum. Nu e ceva grav..A luat raceala de la tataso..si a inceput sa stranute des si acum a inceput sa i se rupa tusea. Si azi nu mi-a mai tusit asa mult si urat. Sper ca e spre bine. Nu prea mi s-a imbolnavit, e a doua oara cand raceste si in rest nu am avut alte probleme de sanatate cu el. Multumesc lui Dumnezeu ! Multumesc si voua de raspunsuri.
    @ administrator..cred ca asta l-a zis. Probabil de-aia nu l-am retinut ca e incalcit. :)
    Pupicei mamicute!

Floricica Nou Venita danieluska's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2009
    Postari in forum
    46
    e bine ca ii apiri nasul cat mai des si ca ii speli nasucul cu apa de mare..eu m-am confrutat mult timp cu raceleile..si pana la urma m-am dus la un medic homeopat si am inceput un tratament de lunga durata..sa speram ca va fi bine.. Oricum e bine sa ii dai multa vitamina C prin fructe si legume,lamaie cu miere,catina cu miere ceaiuri de tuse(coji de ceapa , ceai bronsitic sa il ajute sa expectoreze Multa sanatate..

Membru inregistrat la
    04.03.2013
    Postari in forum
    386
    Citat Postat de danieluska Vezi mesajul
    e bine ca ii apiri nasul cat mai des si ca ii speli nasucul cu apa de mare..eu m-am confrutat mult timp cu raceleile..si pana la urma m-am dus la un medic homeopat si am inceput un tratament de lunga durata..sa speram ca va fi bine.. Oricum e bine sa ii dai multa vitamina C prin fructe si legume,lamaie cu miere,catina cu miere ceaiuri de tuse(coji de ceapa , ceai bronsitic sa il ajute sa expectoreze Multa sanatate..
    Crezi ca o sa bea ceai din coji de ceapa ? :O

valeriacraciun
    Guest
    Daca copilul are mai mult de un an poti sa ii dai ridiche cu miere sau cu zahar brut. Multa sanatate!
    Modificata de littleprincess; 03.02.2016 la 08:46:16.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari