Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita vitza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2010
    Postari in forum
    1

Nefericire Greutatea copilului la 1 an

buna seara ma numesc mitica vitza ...an un baietel de 1 anisor are greutatea in jur la 9 kg ...mananca san si mancare dar am o ingrijorere de ce nu se mai ingrasa

Moderator Floricica Cu Vechime denyy10's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.07.2007
    Postari in forum
    5.777
    BUNA...fetita mea la 1 anisor avea aproape 9 kg,acum la 1 an si 4 luni are 10.300 la 78 cm si este ok... toata lumea imi spune ca arata bine.este bine proportionata...ce inaltime are baietelul tau?analizele i le-ai facut?

Floricica Debutanta nicodimionelia's Avatar
    Membru inregistrat la
    28.02.2010
    Postari in forum
    614
    fetita mea la 1 an si 4 luni are 11.700 kg si 86 de cm...si nu este deloc o mancacioasa ba chear imi ia o ora pana papa un castronel cu mancare ..dar asa am fost noi maricele de mici..la nastere a avut 3.500 kg si 53 de cm....poate ca asa e felul lui daca papa san si mancare e bine.

Floricica Avansata kim80's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.11.2009
    Postari in forum
    1.877
    Noi la un an si 5 luni avem 12.500 g si in jur de 85 cm...eu zic sa nu ti faci griji..daca analizele sunt bune ...stai linistita.

mischa2000
    Guest
    Citat Postat de vitza Vezi mesajul
    buna seara ma numesc mitica vitza ...an un baietel de 1 anisor are greutatea in jur la 9 kg ...mananca san si mancare dar am o ingrijorere de ce nu se mai ingrasa
    greutatea minima la un copil de un an este in jur de 9 kg.

Floricica Cu Vechime alexandru31's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.02.2009
    Postari in forum
    5.678
    Ai mei la un an aveau in jur de 9,5 kg...si 74 de cm

Floricica Senior roxy29's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.10.2009
    Postari in forum
    4.012
    si gabriel avea la un an fara cteva zile 8,800kg. nu mai stiu inaltimea insa dupa un an a inceput sa manance mai neresrictiv asa incat 6 luni mai taziu avea aproape 11 kg.
    daca analizele sunt ok nu iti face griji ei au salturi de crestere

iubytzik22
    Guest
    Al meu are la 1 an si 11 luni 13kg 500 insa arata bine nu e nici obez dar nici slab...si al meu nu prea mananca.....dar in schimb face kk de 3-4 ori pe zi...de unde nu stiu....
    Modificata de iubytzik22; 04.11.2010 la 22:00:36.

Moderator Floricica Veterana vava's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.09.2006
    Postari in forum
    13.949
    David la 1 an avea 11.850 kg.si 81 cm.....eu zic ca-i bine legat..hihihi!

Moderator Floricica Cu Vechime anna_creteanu's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2007
    Postari in forum
    9.052
    Buna seara!
    Eu stiu ca e normala o greutate de 9kg la 12 luni...

Irini la fix 12 luni avea 11,3kg... e putin peste limita si asta se cam vede, dar de curand a inceput sa mearga singura si deja asta e activitatea ei preferata... deci va mai da jos din sunculite.
    Eu zic sa nu iti faci griji atata timp cat copilul mananca, e vesel si mai ales, daca e activ!

Moderator Floricica Cu Vechime savuanamaria's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.07.2010
    Postari in forum
    7.818
    Buna fetelor....copilul la 4 luni isi dublaeza greutatea de la nastere iar la 1 an tripleaza greutatea de la nastere....aceste lucruri bineinteles diferind de la un bebe la altul.....apoi dupa 1 an pana la 2 ani acesta va lua aproximativ 2.5 - 3 kg......nu va mai greste atat de rapid ca in primul anisor de viata!
    Se foloseste o formula de calcul pentru greutatea copilului este 1 an...pediatrul trebuie sa informeze mamicile despre toate astea....dar la cat de interesati sunt unii medici....

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari