Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita hamza's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.12.2008
    Postari in forum
    11

Greutatea bebelusului

buna mamicilor. sunt noua pe forum si am si eu o nelamurire. azi am fost la pediatru pt vaccinul de 6 luni si doctorita m-a bagat in sperieti, copilul meu o fetita tare scumpa are 6,380 si dr a spus ca e slaba , iar daca avea cu 200 de gr mai putin zice ca intra la distrofici, mai sunt mamici care au copilasi asa slabuti? va multumesc mult.

Floricica Debutanta olivia5's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    1.033
    Buna hamza, intre pe " clubul mamicilor cu bebelusi slabi" si acolo vei intalni mai multe mamici care pot sa iti raspunda la intrebare

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Hamza, dr ta a raportat greutatea la inaltime?Mai depinde si de cum este hranita bebelusa-la san sau cu lapte praf, cei hraniti artificial tind sa ia mai mult in greutate.

Membru inregistrat la
    01.12.2008
    Postari in forum
    11
    multumesc

Membru inregistrat la
    01.12.2008
    Postari in forum
    11
    fetita mea bea doar lapte praf de la aproape 3 luni ca nu mai aveam san, si atunci dupa cum zici ar trebui sa fie mai plinuta dar nu e

Floricica Nou Venita florentina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    41
    buna,si eu am un bebe de 2 luni si are 4,670 kg si 58 cm.mie mi se pare cai slabut si il alaptez la san.acum nustiu de ce nu ia mai mult in greutate tinand cont ca are si suflu sistolic.astept raspunsul vostru.multumesc.

Floricica Nou Venita florentina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.03.2009
    Postari in forum
    41
    buna,nu mai raspunde nimeni la intrebarea mea? voiam un raspuns,poate mai stiti pe cineva care are aceasta problema.multumesc.

Floricica Nou Venita youngmami's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2009
    Postari in forum
    123
    stai linistita dandusa.asa era si fetita mea la 2 luni si era tot alaptata la san.dar cu cate kg s-a nascut?si eu eram ingrijorata de asta mai ales ca dr fetitei nu mi-a zis minic concret in legatura cu greutatea ei,asa ca am intrebat si eu mamicile de aici si au zis ca e ok.poti sa citesti mai multe la alptarea prima masa a bebelusului

Floricica Nou Venita zapacita's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.11.2008
    Postari in forum
    62
    buna fetelor!! bebelusha mea a facut ieri o luna de cand ne umple inimile de bucurie, am cantarit-o alaltaieri si avea 4,400 kg, la nastere a avut 3,640 si 51 de cm iar acum 2 sapt avea 4,100 kg... e o dolofana :)

dandusa... conteaza foarte mult ce greutate a avut la nastere, pt ca ar trebui sa creasca in jur de 700-800 de grame pe luna, asa mi-a explicat doctora mie si se pare ca micuta mea a luat bine in greutate. fa calculul si vei vedea daca ia bine in greutate sau nu ;)

Floricica Veterana andreea_p's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.05.2008
    Postari in forum
    18.581
    eric s-a nascut cu 2900!in primele 2 luni l-am alaptat exclusiv la san si a luat 1100 si respectiv 1000!apoi am inceput sa ii bag completare pe langa san!si a inceput sa ia mai putin in greutate!la 4 luni avea 6390!
    a avut saptamani cnd lua si 150 de grame!

Floricica Nou Venita magdaprise's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.02.2010
    Postari in forum
    1
    Ciao fetelor!
    Eu sunt noua pe forum. Am vazut ca discutati despre greutatea bebelushilor. Sara Maria a avut la nastere 3350g , acum are 3luni si 5 zile, iar la 3 luni avea decat 5500g. Ar trebui sa ma ingrijorez? Acum incerc sa-i dau si Nan 1, laptele meu s-a imputinat si abia accepta laptele praf.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari