Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita luminitagutu's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2011
    Postari in forum
    1

Fetita mea a racit

salut!!!deacum e o luna si jumati si fetitei mele nui trece raceala iam dat si siroape si antibiotice si nui trece,....nustiu ce sai fac

Floricica Nou Venita adriana_eftm's Avatar
    Membru inregistrat la
    10.05.2010
    Postari in forum
    159
    daca ii curge nasucul , mergi la orl si fai un consult , sau poate sa fie o forma de alergie care se manifesta ca si o raceala, vb cu medicul sa-ti recomande un dr la care sa mergi

Floricica Nou Venita AyanaMariaNesibe's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.06.2011
    Postari in forum
    113
    Citat Postat de adriana_eftm Vezi mesajul
    daca ii curge nasucul , mergi la orl si fai un consult , sau poate sa fie o forma de alergie care se manifesta ca si o raceala, vb cu medicul sa-ti recomande un dr la care sa mergi
    Sunt de aceeasi parere. Depinde acum si cum se manifesta, daca are sau nu si febra...

Moderator Floricica Debutanta zonica's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.06.2011
    Postari in forum
    739
    Eu sunt de aceeasi parere,nu mai sta dute cu ea la medic,doar asa poti afla ce are si poti sta si tu linistita.

Floricica Novice Maria's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2011
    Postari in forum
    414
    Antoniei i au curs mucisorii o saptamana si nu i am dat nimic si i a trecut..dar nu a avut febra si nu se comporta ca un copil bolnav

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Daca nu are febra si agitatie, e forma de alergie si sincer, mie asta mi se pare cel mai probabil. O raceala nu ar avea cum sa tina asa de mult. Sau poate are doar probleme cu nasucul. Tu de felul tau ai sinuzita si ai avut si in sarcina sau la nastere? Bebele a aspirat mucus de pe canal la nastere? Daca da, de asta are probleme cu nasucul. Asa are si al meu. Eu mentionez ca am sinuzita de cativa ani, dar m-am obisnuit cu ea si cu toanele ei. Acum mai ramane bebele sa se obisnuiasca..

Floricica Novice georgiana20's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.03.2010
    Postari in forum
    567
    buna. Eu cred ca totusi ai fost cu fetita ta la doctor , din moment ce spui ca de o luna jumate este racita si nu ii trece nici cu siropuri si nici cu antibiotice, cel mai sigur raspunsul ar treb sa il ai de acolo ... aici f greu sa ne dam cu parerea , nu suntem pediatri din pacate :( fetita mea este si ea racita (are 22luni) si a inceput sa ii curga nasul si eu i am pus decat ser fiziologic , n am prea dat atentie si am observat ca are si tuse ( la inceput mi se parea ca sa mai inecat cu mankrea ...) daca si a 2 a zii a mai tusit de cateva ori deja am fugit la medic... si am avut dreptate fetita a facut bronsita si o usoara infectie la urekea dreapta ( a mai facut aceasta infectie, pe atunci mi a spus inceput de otita la aceeasi ureche, explicatia fiind ca are o anumita sensibilitate la aceea urekusa, sa ii pun caciula de fiekre data cand iesim din casa, sa am grija sa nu intre apa si sa o curat f bine )... i a dat antibiotic sirop "amoxil" si ptr tuse "aerolin", suntem pe tratament de 5zile si inca nu ia trecut, dar este mai bine . in 8 zile daca nu ia trecut mi sa recomandat sa o duc iar la pediatru..!!!

Floricica Nou Venita catherina's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.11.2011
    Postari in forum
    25
    daca nu are alergie poate nu accepta antibioticul acela,pt k la mine fff putine antibiotice dau roade dar cred ca la micuta ta e exclus asa ceva,dute la doctor si vei afla ce are:)))

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari