Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita amalilica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2009
    Postari in forum
    43

Febra dupa vaccin

buna mamici,
    am si eu nevoie de ajutor. baietelul meu are 7 luni si pentru ca am fost in spital cand el avea 6 luni am amanat vaccinul si i l-am facut luna asta (miercuri). problema este ca de 2 zile imi tot face febra 37,7 -37,8 pe mine ma ingrijoreaza. este normal? cat tine? ati patit-o si voi?

Floricica Nou Venita Nikki's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2012
    Postari in forum
    148
    Si bebe meu a mai facut 37,7 37,8 dar ia trecut fara sa-i fac nimic,stiu ca sunt supozitoare pentru febra novocalmin..dar cred ca nu este cazul doar daca trece de 38.

Floricica Nou Venita Nikki's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.01.2012
    Postari in forum
    148
    Este normal sa aiba temperatura asta..dupa vaccin este si mai agitat.

Floricica Novice laura_adi's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.12.2011
    Postari in forum
    341
    e bine sa ai la indemana un medicament pentru febra........dar oricum nu e o febra mare...ai sunat medicul......?
    noi de cate ori am fc vaccinul neam pregatit pentru febra...sa le avem in casa. nu a facut niciodata.
    daca are o stare proasta si nu mananca in continuare,e bine sa intrebi medicul.

Floricica Nou Venita amalilica's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.10.2009
    Postari in forum
    43
    multumesc fetelor
    sa aveti copii sanatosi

Floricica Avansata alinaflory's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.06.2009
    Postari in forum
    1.986
    Noi nu am avut problema cu febra la vaccin doar cand a facut rubeola a avut 39.4 acum doua saptamani Novocalmin daca trece de 38 chiar si mai mult sau antitermice Nurofen Pnanadol dar daca continua mai bine anunti medicul, sanatate multa

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Este normal. Nu trebuie sa iti faci griji mami.Si fetita mea a facut febra .

Floricica Avansata dalicris's Avatar
    Membru inregistrat la
    21.03.2011
    Postari in forum
    1.387
    Noi inainte de vaccin ii dadeam o doza panadol baby sau nurofen si iarasi o doza la 4 ore de la vaccin si inca una seara, inainte de culcare. Si nici urma de febra. Nici macar agitatie.

Floricica Nou Venita scumpatica_88's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.04.2012
    Postari in forum
    2
    supozitoare paracetamo de 125 si ai scapat imediat de ea noua asa nea recomandat doctorul

miki00
    Guest
    Citat Postat de amalilica Vezi mesajul
    buna mamici,
    am si eu nevoie de ajutor. baietelul meu are 7 luni si pentru ca am fost in spital cand el avea 6 luni am amanat vaccinul si i l-am facut luna asta (miercuri). problema este ca de 2 zile imi tot face febra 37,7 -37,8 pe mine ma ingrijoreaza. este normal? cat tine? ati patit-o si voi?

37.7- 37.8 nu inseamna ca are febra! Trebuie sa iei masuri cand trece de 38.1 .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari