Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita andi22's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.01.2013
    Postari in forum
    30

Durere de burtica - fetita de 4 ani

buna as dori si eu un sfat fetita mea de 4 ani se plange de durere de burta sub ombilc.poate fi ampedicita va rog un sfat.

Membru inregistrat la
    31.01.2013
    Postari in forum
    30

ingerasu meu

buna as dori sa mi dati un sfat fetita mea de 4 ani se plange de dureri de burta sub ombilic poate fi ampedicita va rog un sfat urgent.

Moderator Floricica Debutanta snowdance22's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.08.2010
    Postari in forum
    1.161
    pot fi viermi intestinali, foarte frecventi la aceasta varsta. ai observat cumva si o crestere a cantitatii de lapte pe care ti-o cere? cearcane? modificari ale scaunului? apendicita, de obicei, inteapa in partea dreapta jos, radiind, e adevarat, in tot abdomenul si chiar in picior... oricum, o vizita la medic ar fi indicata, indiferent care va fi rezultatul. probabil iti va da si niste analize de facut....

Membru inregistrat la
    31.01.2013
    Postari in forum
    30
    viermi nu are pt ca iam facut analiza si a iesit negativ

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Pot fi paraziti intestinali, nu neaparat apendicita. Daca va temeti de apendicita, atunci trebuie sa o vada un medic. Dupa ce excludeti posibilitatea asta, faceti un coproparazitologic.

Moderator Floricica Avansata roxie's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.10.2008
    Postari in forum
    2.054
    Citat Postat de andi22 Vezi mesajul
    viermi nu are pt ca iam facut analiza si a iesit negativ
    Trebuie repetate analizele pentru ca ei au cicluri de dezvoltare si pot fi acolo chiar daca la un examen coproparazitologic nu apar.

Membru inregistrat la
    31.01.2013
    Postari in forum
    30
    multumesc pt raspuns am sa repetam analiza.sanatate

Floricica Novice cristinag's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2006
    Postari in forum
    390
    Cel mai bn s-o vada si un medic.Trebuie vazut daca nu trece printr-o perioada mai stresanta sau ceva emotii....si asta poate fi o cauza.Nu strica sa repeti copro de cateva ori.

Floricica Nou Venita lilianadumi's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2012
    Postari in forum
    42
    oate s-a lovit, sau poate are o curea care o deranjeaza...ni s-a intamplat si noua...sau poate a racit cumva... cel mai bine este totusi sa mergeti la un medic.pe baietelul meu il mai durea burtica cand a facut un fel de enterocolita; s-a si deranjat la stomacel ; am fost cu el la Medsana, si i-am dat un tratament pentru diaree; a trecut in doua zile.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari