Ultimele discutii din forum
    Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957

Exclamatie Donare urgenta de sange!

Buna tuturor,

tocmai am primit un mesaj urgent si va cer ajutorul din tot sufletul:

"Donare urgentã de sânge B3 NEGATIV pentru o fetită nou născută.
    Mama a decedat săptămâna trecută.
    Vă rog să trimiteti mai departe mesajul până se găsesteo persoană care poate si doreste să salveze acest bebelus.
    Numerele de telefon le aveti aici: 0741 864 495 - 0765 262 424.
    Multumiri ....
    Ajuta mereu sa faci un bine...
    Trimite mai departe.."

Este un mesaj serios, va rog frumos pe cei cu BIII negativ sa ajute!
    Va multumesc din suflet!

Laura

Floricica Cu Vechime adryaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    7.717
    Citat Postat de bebelaa Vezi mesajul
    Buna tuturor,

tocmai am primit un mesaj urgent si va cer ajutorul din tot sufletul:

"Donare urgentã de sânge B3 NEGATIV pentru o fetită nou născută.
    Mama a decedat săptămâna trecută.
    Vă rog să trimiteti mai departe mesajul până se găsesteo persoană care poate si doreste să salveze acest bebelus.
    Numerele de telefon le aveti aici: 0741 864 495 - 0765 262 424.
    Multumiri ....
    Ajuta mereu sa faci un bine...
    Trimite mai departe.."

Este un mesaj serios, va rog frumos pe cei cu BIII negativ sa ajute!
    Va multumesc din suflet!

Laura
    oare mai e de actualitate...
    si eu am primit mesajul asta de ceva saptamani...

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Citat Postat de adryaana Vezi mesajul
    oare mai e de actualitate...
    si eu am primit mesajul asta de ceva saptamani...
    Si eu la fel si nu o data si de mai multe ori doar ca era alt nr. de tel .si am vb cu Gabriela si mi.a raspuns ca se incarca factura si nik nu.i sigur ca se ajunge unde trebe sau ar fi ceva serios.Acum odata ce acest anunt vine de mai multe ori doar ca este postat cu alt nr. de tel. deja este cu semnul intrebari????

p.s.

raspuns de la Gabriela

/Mesajul acela cu bebelusul poti sa il postezi in Ajutor umanitar insa lumea sa stii ca este sceptica la mesajele de genul asta, venite mai ales pe mess si unde nu lasa decat un numar de telefon (se practica supra incarcarea facturilor), dar poti posta mesajul acolo la ajutor umanitar. La info legal sunt numai subiecte ce tin de legal si de justitie. /

postat de mine pe forum acum ceva timp

https://www.copilul.ro/forum/cafenea...ata-32603.html
    Modificata de kmyyc; 22.11.2010 la 18:06:41.

Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    7.717
    Citat Postat de kmyyc Vezi mesajul
    Si eu la fel si nu o data si de mai multe ori doar ca era alt nr. de tel .si am vb cu Gabriela si mi.a raspuns ca se incarca factura si nik nu.i sigur ca se ajunge unde trebe sau ar fi ceva serios.Acum odata ce acest anunt vine de mai multe ori doar ca este postat cu alt nr. de tel. deja este cu semnul intrebari????

p.s.

raspuns de la Gabriela

/Mesajul acela cu bebelusul poti sa il postezi in Ajutor umanitar insa lumea sa stii ca este sceptica la mesajele de genul asta, venite mai ales pe mess si unde nu lasa decat un numar de telefon (se practica supra incarcarea facturilor), dar poti posta mesajul acolo la ajutor umanitar. La info legal sunt numai subiecte ce tin de legal si de justitie. /

postat de mine pe forum acum ceva timp

https://www.copilul.ro/forum/cafenea...ata-32603.html
    oricum si eu am b3 neg.. si mama mea la fel.. nu cred ca e o grupa chiar asa rara... cand mama mea s-a operat initiala a vut nevoie de transfuzie.. era destul. nu s-a pus problema asta...

Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    7.717
    deci.. cred din start ca e cam cusut cu ata alba.............

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Citat Postat de adryaana Vezi mesajul
    oricum si eu am b3 neg.. si mama mea la fel.. nu cred ca e o grupa chiar asa rara... cand mama mea s-a operat initiala a vut nevoie de transfuzie.. era destul. nu s-a pus problema asta...
    Dap nu era vb de asta si de ce tot vine astfel de anunturi,dar cum romanul nostru este inventiv in a face bani acum DD sa ma ierte daca gresesc ,dar sunt sceptica in privinta acestor anunturi.Eu donez ,dar daca se poate A2 pt.orice bebe cat am dau,dar sa fie benefic.

Floricica Debutanta bebelaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.10.2007
    Postari in forum
    957
    vai fetelor, dar ce oameni sa faca asemenea "smecherii" pe seama unui suflet bolnav mai ales copilas :O mi se pare strigator la cer! mersi ca mi ati raspuns. eu l am primit pe mail de la colegii mei de la ssmb - studentii de la medicina - iar ei l au primit de la o fundatie. de aceea v am zis ca e serios! bine ca mi ati zis.. mersi frumos fetelor de raspunsul vostru! va pup

Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    7.717
    ei.. e ok.. nu poti sti niciodata cine se ascunde sub asa zisele fapte buna.. acum cateva luni primesc si eu n mesaj ca o familie are nevoie de bani pentru niste proteze la fetitza parca... o trimit si eu si unul din amicii mei imi spune ca e expirata faza de cativa ani.. il intreb de unde stie si imi spune ca sunase si el cu cateva luni inainte si spunea cine a sunat ca nu sunt ei ca bietii oameni isi schimbase deja numarul de telefon....

Cuvinte cheie pentru acest topic

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari