Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita alina suticau's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75

dintisorii!!!!!!!

am si eu intrebare la mamicile experimentate cum v-ati descurcat cand v-au dat dintisorii? ca baietelul meu de 5 luni jumate se chinuie de vreo luna daca nu mai bine sa-i iasa. pediatra acum o luna a zis k mai e un pic si ies numa n-au iesit asa plange mititelu si il dor cred si-l mananca,papam mai putin laptic probabil il loveste suzeta,cei de papat cu lingurita supica si fructele nui problema le ia.asa saliveazaaaa zici k am dat drumu la robinet,se vede sus alb sub gingiuta numa sa sparga,stiu ca jos dau primi dar jos nu vedem nimic deocamdata sus se vede forma dintisorilor si alb.ii dau bonisan mi-a dat dr.pediatra sa-l mai linisteasca si calgel sa-i masez gingiuta,oare e bine???noaptea asa e de agitat si plange ii dau ceiuc sau laptic si se mai calmeaza,stiu ca nu ar trebuii sa pape noaptea dar nu mai stiu ce sa-i fac.astept sfaturi multumesc

Floricica Nou Venita michela's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.05.2008
    Postari in forum
    279
    trebuie sa ai multa rabdare...nu poti face nimic ...cat despre papatul noaptea eu iti zic ca al meu are 8 luni si papa cand vrea si cat vrea...bine eu inca il alaptez si imi e mai usor ...am avut o perioada cand i-au iesit dintisorii ca papa de 6 ori pe noapte bine nu cred ca de foame ,mai mult il linistea si asa reusea sa doarma si el un pic

Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    asa cred si eu sa-l mai calmeze ca ziua nu prea vrea sa manance laptic mai mult cei cu lingurita,ms de raspuns

Floricica Veterana anca2002's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.07.2008
    Postari in forum
    24.585
    nu ai ce sa-i faci
    dintisorii ies greu,dar sa vazi,cand se apuca sa iasa nu se mai opresc
    lui al meu primii 3 dintisorii i-ai iesit intr-o sapt

Membru inregistrat la
    24.07.2008
    Postari in forum
    24.585
    si al meu papa noaptea,si e mare,nu-l pot dezvata
    oricum cel mai jale va si la masele nu la dintisori\asa ca pregatiti-va

Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    vaiii nu ma speria k deja sunt ingrozita nu mai putem de oboseala nu mai ies dar asa musca tot ca un catel disperat dupa os cred k tre sa-i apara ori ala sus care se vede alb sub gingie ori jos k acolo sta cu degetul si isi musca buza de jos mititelu asa plangeeeee da nu mereu cand il apuca asa dintro data,va anunt cand ies:))dintisorii

Membru inregistrat la
    24.07.2008
    Postari in forum
    24.585
    multa putere draga mea
    al meu nu a facut chiiar asa de rau
    dar si el musca tot,la muscat pe sot de nas pana ia dat sangele
    pe mine de barbie ,umeri
    si la fel baleste,numai cu babetica il tin

Membru inregistrat la
    24.07.2008
    Postari in forum
    24.585
    noapte buna si linistita
    eu postez la bebelusi de iarna 2009 primavara 2010

Membru inregistrat la
    15.12.2009
    Postari in forum
    75
    noapte bunaaaa sa aveti sa dormiti si ptr mine maine ma duc sa-i iau calma baby sa vedem va spun daca maine noapte dorm.vapupppp

Floricica Nou Venita jesse's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.10.2011
    Postari in forum
    125
    buna tuturor sunt jesse care posteaza pe la bebelusi prematuri puteti sa va uitati acolo....va astept acolo...

Moderator Floricica Senior Musette's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.07.2011
    Postari in forum
    4.642
    Baietelul meu are aproape 9 luni si 7 dintisori. Primul a aparut la 5 luni si jumatate. Noi am fost norocosi, nu a facut febra, doar multeeee balute si maraiala. Cateodata lipsa poftei de mancare. Din pacate nu prea avem ceva de facut, ei trebuie sa iasa, fie ca vrem fie ca nu! Intr-adevar ca este mai greu, nopti nedormite, maraieli, uneori simtim ca ne pierdem rabdarea..dar trece! Si al meu mananca noaptea, eu n-am facut o tragedie din asta. Mi se pare un lucru normal. Eu mai folosesc inelele pentru dentitie, le pun putin in frigider si il linistesc ft bine. De altfel si sanul il linisteste, poate de aceea in ultima vreme a stat numai cu nasul acolo.

Pupici si rabdare multa! Cresc copiii nostrii

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari