Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita floreby's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2008
    Postari in forum
    18
    as vre sa stiu ca al meu bebe are 7 luni si 2 saptamani si nu i-a iesit nici un dinte.

Floricica Cu Vechime annee's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2008
    Postari in forum
    8.186
    Buna Flore ,fiecare bb cu evolutia lui ,nici karina nu are dintisori si are 9 lunite pana la un an un an jumate au timp sa apara si dintisori

Floricica Debutanta gabriela-ionela's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2008
    Postari in forum
    878
    Draga Flori cred ca te-ai cam fixat cu dintisorii?! Acum cateva zile am mai scris pe un topic asemanator deschis de tine.
    Dintii bb au timp sa vina pana la un an. Si nici dupa nu e o problema, doar ca am auzit ca o sa doara un pic mai mult...
    Cu cat mai tarziu cu atat mai bine, cred eu...

Floricica Nou Venita hornyak's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2008
    Postari in forum
    66
    buna floreby inseamna ca bebe are dantura mai tare lu fetiza mea i aparut la 6 luni in ziua botezului primul dinte si acum la un an jumatate are 8 dintisori o masea si inca i mai iasa.deci nu te speria.

Floricica Cu Vechime alexanca's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.09.2008
    Postari in forum
    5.745
    buna,bb al meu face pe 5 martie 4 luni si ii dau dintii.Nu e prea devreme?Fetei i-au iesit la 7 luni.

Floricica Cu Vechime cristeepas's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.11.2007
    Postari in forum
    6.010
    nu e prea devreme. si baiatului meu tot la 4 luni i-au iesit incisivii centrali inferiori

Floricica Nou Venita emmahln's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.10.2009
    Postari in forum
    59
    bebele meu are aproape 3 luni de o saptamana saliveaza foarte mult efectiv ii curge din gurita...isi baga pumnul in gura,roade patura, biberonul,e agitat ii iau temperatura are 37,2 cu 3 sau cu 5 e foarte agitat uneori.Am sunat pediatrul si mi-a spus ca este exclus sa ii cresca dintisorii.Atunci ce se intampla?

Floricica Nou Venita galchisalinushsidani's Avatar
    Membru inregistrat la
    08.09.2009
    Postari in forum
    2
    Si Brissia saliveaza la greu, baga tot pumnuletul in gurita :)) si cateodata incearca sa bage ambii pumnisori. De cateva zile pe ce pune mana incearca sa bage in gurita : paturica, caciulita,suzeta. :) Oare vin dintisorii?

Floricica Nou Venita alexandra_damian's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.02.2010
    Postari in forum
    1
    si cesar al meu are 3 luni jumatate si de mai bine de o saptamana a inceput sa roada tot ce apuca:maini, jucarii, pe mine:).si e agitat, doarme mai putin plange. tind sa cred ca viitorii dintisori sunt de vina.dar daca e asa cat dureaza pana ii iese primul dintisor??? tare as vrea sa stiu mai ales ca sotul meu e sofer pe camion si e mai tot timpul plecat si eu sunt singura cu bebe.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari