Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita grasutu's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    32

Cum dati medicamentele la bebei?

] Eu nu reusesc deloc sa-i dau medicamente fetitei mele de 6 luni.Seinneaca si nu vrea sa le ia.ce ma sfatuiti sa fac?

Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664
    Eu medicamentele i le dadeam lui Edi cu lingurita, singurul pe care i-l dadeam direct in gurita era Vigantolul. Incearca asa...

Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.355
    uneori ii dadeam medicamentele cu seringa de la Panadol, alteori ii amestecam medicamentele cu putin ceai si ii dadeam cu biberonul... incearca sa combini medicamentele cu ceva ce ii place, astfel incat sa le accepte mai usor... mult succes si sanatate fetitei!

Floricica Nou Venita grasutu's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    32

cum dati medicamentele la bebei

Am incercat si cu ligurita ,dra nu merge,iar cu seringa i-am dat pana s-a innecat,nu a vrut.a avut rosu in ga si a tb sa-i dau 3 zile de cexil in res nu am avut probleme cu ea.multumesc pt sfaturi si multa sanatate.

Floricica Nou Venita marilena84's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.07.2010
    Postari in forum
    85
    cu siringa de la nurofen

Floricica Cu Vechime lolita si kevin's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2010
    Postari in forum
    5.492
    eu i le dau cu seringa si-i inchid guritza, nu are decat sa inghita. din pacate si medicamentele pt bb au un gust oribil.

Floricica Nou Venita gabrielaghm's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.01.2011
    Postari in forum
    3
    La inceput eu i-am dat medicamentele cu biberonul de la Chico, cel de medicamente pentru ca imi era frica ca se ineaca, insa numai pentru cantitati mai mari (3,4,5 ml) . Mai tarziu am inceput sa i le dau cu seringa de la Panadol sau Nurofen, cu lingurita sau direct in gurita, depinde de ce este si ce textura si gust are medicamentul respectiv. SAbSimplex si Vigantolul ii dau direct in gurita, siropuri gen Panadol, Nurofen, Debridad, siropuri de tuse cu seringa si mai rar cu lingurita.

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    buna.pitica mea cand era asa micuta imi lua o juma de ora ca sai dau 2ml de ceva anume,si ii dadeam prin toata casa,ii deschideam toate sertarasele,inclusiv frigiderul,era un circ.bine ca nu am foat nevoita sai dau antibiotic ca nu stiou ce mas fi facut.era un circ cand era vb de pastile.acum la 2 anisori o pacalesc cu bobo sau ii promit o acadea sau chestii dastea,dar asta e sunt micuti,trebuiesc pacaliti.eu daca ii dadeam cu seringa direct in gatut il voma,asa ca ii turnam o picatura acum,mergeam in alta camera deschideam un sertar ii mai dadeam o picatura si uite asa neam facut maricei...mult succes si rabdare multa si in primul rand sanatate

Floricica Novice madalik's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.01.2009
    Postari in forum
    531
    buna fetelor fetita mea Karla niciodata nu a zis nu la medicamente nu stiu cum si de ce pentru ca asa cum spunea cineva mai sus au un gust foarte nasol la inceput sunt dulci iar apoi super amare,ei in schimb cu niste picaturele care se pun in nasuc pentru a diminua formarea mucozitatilor e un chin dar tot o pacalesc pana la urma

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari