Ultimele discutii din forum
    Floricica Senior elybacau's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    inainte sa merg la medic va intreb si pe voi...

asear ma jucam cu bebe si deodata cand il gadilam a inceput sa se incordeze si sa nu mai respire..eu credeam initial cavrea sa vomite tati a spus ca si-a inchitit limba..a bagat degetul in gurita lui, era doar incordata limbuta dupa 2 minute si-a revenit insa era speriat tare a tipat cand se trezea in somn si incepea sa planga..a mai trecut cineva prin asa ceva? bebe are 10 luni si se pare ca el cand rade sughite sau rade cu intreruperi mai mereu ii apare sughitul.va rog sa ma ajutati daca puteti nu magasit nimik pe google...

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    as vrea tare mult sa imi raspunda mamicile ce au trecut prin asa ceva ....daca sunt...

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    eu tind sa credca e de la ras pt ca a mai facut o forma asemanatore tot cand radea insa nu de asemenea amploare...el e un copil ce zambeste mereu la oricine (eu ii mai spun ranjitu lu mama) si rade cu hohote cand are ocazia insa mereu cand rade se intrerupe ma gandesc o fi din cauza ca nu poate sa-si controleze respiratia?
    mentionez ca si atunci cand suge dinbiberon il scoate dingura la 3-4 inghitituri ca sa respire dar in rest respira ok nu gafaie nu are probleme de respiratie. nu sforaie in somn respira normal cand fuge(deja merge singurel si mai si fuge respiratia i se acelereaza ca si la noi totul e ok)
    v-am dat detaliile astea poate poate ma ajutati..

Floricica Veterana Vizitator's Avatar
    Membru inregistrat la
    30.11.2004
    Postari in forum
    15.891
    Elena, eu cred ca ar trebui dus la doctor cat de curand. Faptul ca scoate biberonul din gura ca sa respire e un semnal de alarma... Nu ma pricep la anatomie, dar stiu ca exista ceva care trebuie sa blocheze caile respiratorii atunci cand inghitim si sa le deblocheze cand respiram. In mod normal, un bb poate respira pe nas si suge, procesele respective producandu-se intermitent... L-ai urmarit daca, in general, respira pe nas sau pe gura? Despre sughit, stiu ca apare cand faci 2 lucruri impreuna, cum ar fi sa mananci/bei si sa razi in acelasi timp. Poate ca el rade si incearca sa inghita si de-aia apare sughitul... Multa sanatate puiutului si sa ne tii si pe noi la curent! Pupici!

Membru inregistrat la
    29.09.2007
    Postari in forum
    4.190
    mersi de sfat oana.s-ar putea sa ai dreptate.am sa merg si almedic sa intreb ce are se pare ca nimeni nu a mai patit ce am patit noi....

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Cred ca se numeste sincopa de ras, daca incerci sa cauti laughter syncope s-ar putea sa gasesti ceva.

Floricica Cu Vechime babyonbord's Avatar
    Membru inregistrat la
    19.10.2007
    Postari in forum
    7.328
    buna nu sunt mamica dar am grija de un bebe de 8 luni....el de cate ori rade sughite....dar asa ceva nu mi sa intamplat !
    dute cu el la medic!
    mult succes!pupici

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Ely cum mai este puiul?
    ai fost la medic?

si Elena cand rade sughita..dar doar atat,

Floricica Nou Venita rodicavasiloni's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.04.2009
    Postari in forum
    8
    si fetita mea de 5 luni cand rade sughite.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari