Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita mateibogdan27's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2008
    Postari in forum
    4

Cresterea in greutate a sugarului

Topicul este raspuns la articolul Cresterea in greutate a sugarului

ce sa fac ,ca fetita mea sa ia in greutate

Floricica Nou Venita mirabela saulean's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2009
    Postari in forum
    5
    am un baiat de 2.6 ani si nu prea mananca desi inaite de antibiotic manca foart bine acum nu mai vrea si am observat in scaun ca un fel de muci ce poate fi? Sa fie de la flora intestinala caci nu stiu, va rog dati-mi un sfat.

nicole13
    Guest
    pt. ce ati luat tratament cu antibiotic?in tratamentul cu antibiotic se poate distruge flora intestinala,insa,prezenta mucusului in scaun indica infectie de natura bacteriana!consulta imediat un medic!

Membru inregistrat la
    18.06.2009
    Postari in forum
    5
    tratamentul cu antibiotic afost scris in urma muscaturii de capusa.I-am dat augmentin 10 zile si vaccin antitetanus

nicole13
    Guest
    cel mai bine cere sfatul medicului curant,iti va da sa faci coprocultura si alte analize ce se impun!i-ai dat in paralel cu antibioticul si ceva pt protectia florei intestinale, de genul biotics,ecoflorina...?

Membru inregistrat la
    18.06.2009
    Postari in forum
    5
    da i-am dat biotics dar eu cred ca daca era din cauza antibioticului se manifesta saptamana trecuta cand am inceput sa il administrz,nu?

Floricica Nou Venita catalina123's Avatar
    Membru inregistrat la
    23.07.2009
    Postari in forum
    1
    buna ziua !
    am o fetita de 2 luni si 2 saptamani
    s-a nascut cu 2750 gr
    acum are 4500 gr.e bine cat a luat in greutate pana in prezent?
    ea nu prea mananca (a luat in ultimele 2 saptamani doar 190 de gr in greutate)....este alimentata cu lapte praf...refuza biberonul aproape la fiecare masa ...si plange foarte tare ...nu stiu ce sa ii mai fac ....nu inteleg de ce plange ....nu stiu daca am scris unde trebuie dar sunt disperata....pediatra copilului imi spune ca nu am ce sa ii fac ca asa e ea mai dificila...nu stiu ce inseamna asta.....astept un raspuns din partea dumneavoastra ...va multumesc

Floricica Nou Venita esterarus's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.11.2009
    Postari in forum
    1
    buna!
    AM O FETITA DE 3 LUNI SI DOUA SAPT. LA NASTERE A AVUT 2700 IAR LA EXTERNAREA DIN SPITAL 2600.ACUM ARE 5.200 PUTETI SA-MI SPUNETI DACA ESTE NORMALA GREUTATEA EI LA VARSTA PE CARE O ARE? MIE MI SE PARE CA NU IA PREA BINE IN GREUTATE. PAPAM LAPTE HUMANA.

Floricica Senior olgavart's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.04.2008
    Postari in forum
    3.032
    Eu cred ca ia destul de bine!Ioana la nastere a avut 3250 g,iar la 4 luni 6200g...

Floricica Nou Venita anne_marye's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.06.2009
    Postari in forum
    63
    fetelor si eu am avut aceiasi problema, cu fetita mea de 6 luni,care nu lua in greutate era cu 1kg jumatate sub limita normala, ne stiind ce sa mai fac, am fost cu ea la recomandarea unei prietene la un spital particular, iar medicul de acolo mia dat picaturi INFANT FORMULA ,sunt multivitamine naturiste,intradevar se gasesc fff greu insa noi le am comandat de pe internet,si vreau sa va spun ca sunt foarte bune ii le dau de putin timp dar rezultatele se vad. nu stiu daca sunt si pt bebei vostri ca sunt mai micutii dar merita sa intrebati medicul de ele. va pup si sper sa va fi fost de ajutor.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari