Ultimele discutii din forum
    mother
    Guest
    mai zic una si gata.. poate fata nici isi hraneste copilul exclusiv la san si vorbesc degeaba...
    exista un masaj pentru burtica, pentru a stimula eliminarea. o sa incerc sa caut un filmulet. doctorul pediatru ar trebui sa stie sa explice..

Floricica Senior ruxidadi's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Eu stiu ca frunza de muscata se foloseste ca sa extraga puroiul in cazul furunculelor sau a cosurilor "sub piele", dar in niciun caz la copii sau, mai ales, la bebelusi. Oricum nici eu n-am inteles cu ce "ajuta" mai mult codita de muscata in locul termometrului. Oricum cu metoda termometrului nu sunt de acord pentru ca poti rani copilul.

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Exista siropul LASS BABY - pe prospect scrie ca se poate administra din prima luna de viata -, dar trebuie dat doar la indicatia dr. bine-nteles.

Intr-adevar primul pas pentru a ajuta copilul este masajul. Se maseaza burtica in sensul de rotire al acelor de ceas si se flexeaza genunchii bebelusului spre burtica, apasand usor pe aceasta.

Si cred ca se poate ajuta copilul si prin alimentatia mamei.

nicole13
    Guest
    Citat Postat de andreeacta Vezi mesajul
    am inteles, nu stii.. si atunci de ce dai sfaturi aiurea?
    mai Andreea tu chiar asa batuta-n cap ma crezi?tu ai impresia ca ma bag in seama asa aiurea ca n-am ce face?as vrea sa fim fatza in fatza sa te uiti in ochii mei si sa-mi spui daca par ******* ori ba!
    am bolduit ca medicul este cel care prescrie ca sa inteleaga tot omul si da, stiu ca exista,l-am si folosit...

am sa sterg dupa ce citesti...nu de alta dar poate se trezeste vreuna sa dea la copil fara sa intrebe medicul...
    Modificata de nicole13; 29.12.2010 la 10:40:40.

nicole13
    Guest
    Citat Postat de andreeacta Vezi mesajul
    mai zic una si gata.. poate fata nici isi hraneste copilul exclusiv la san si vorbesc degeaba...
    exista un masaj pentru burtica, pentru a stimula eliminarea. o sa incerc sa caut un filmulet. doctorul pediatru ar trebui sa stie sa explice..
    eu am zis ca nu stim daca alapteaz sau nu!nici nu s-a sinchisit sa mai raspunda fata...iar noi ne dam in cap degeaba!

Floricica Cu Vechime adryaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    7.717
    Citat Postat de ruxidadi Vezi mesajul
    Exista siropul LASS BABY - pe prospect scrie ca se poate administra din prima luna de viata -, dar trebuie dat doar la indicatia dr. bine-nteles.

Intr-adevar primul pas pentru a ajuta copilul este masajul. Se maseaza burtica in sensul de rotire al acelor de ceas si se flexeaza genunchii bebelusului spre burtica, apasand usor pe aceasta.

Si cred ca se poate ajuta copilul si prin alimentatia mamei.
    masajul in sensul acelor de ceasornic si flexarea ghenunchilor ne-au fost de ajutor.....trecea o zi fara kk.. a doua zi pe la amiaza deja nu mai avea stare si incepeam sa o masez asa... sau cand vedeam ca ar face dar se cam incorda si nimica.. daca ii faceam masaj ajuta...

nicole13
    Guest
    am sa te rog sa stergi si tu ruxi...

Floricica Cu Vechime adryaana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.10.2009
    Postari in forum
    7.717
    Citat Postat de nicole13 Vezi mesajul
    eu am zis ca nu stim daca alapteaz sau nu!nici nu s-a sinchisit sa mai raspunda fata...iar noi ne dam in cap degeaba!
    poate s-a speriat cand a vazut cu cata patima se discuta subiectul:)

Membru inregistrat la
    03.12.2008
    Postari in forum
    4.586
    Ce sa sterg Nicole?
    mesaj scurt

nicole13
    Guest
    denumirea siropului................................................

nicole13
    Guest
    Citat Postat de adryaana Vezi mesajul
    poate s-a speriat cand a vazut cu cata patima se discuta subiectul:)
    da,cine stie?!!.................................

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari