Ultimele discutii din forum
    Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479

Nelamurit Ce tip de scutece folosim?

mamici, ce scutece folositi? eu folosesc pampers, dar vad ca de la o vreme ii lasa urme pe piciorute si as vrea sa le schimb, dar nu stiu cu ce...marimea e potrivita folosesc nr3 si bebe are 5.300kg, deci nu ar trebui sa fie mici. dati-mi un sfat

Floricica Nou Venita Reea_m's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.12.2012
    Postari in forum
    217
    si la bebele meu ii lasa urme pampersul dar ma gandesc ca este inevitabil, de la elastecul de pe margini. eu am alta problema: pampersul este de abia pus si bebele se uda pe o parte pe hainute, oare nu il strang eu bine?

Floricica Cu Vechime SilviaPopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    25.11.2009
    Postari in forum
    5.395
    Eu niciodata nu am suportat marca Pampers. Facea si cocoloase la primul pipi, iesea mereu din el si il gaseam ud si imi era si greu sa il pun, nu statea cum voiam eu :D
    Cele mai bune pt noi au fost: Pufies, babylove de la Dm , iar nu demult am descoperit tot de la babylove, varianta BIO (cica) . Nu stiu cat e de adevarat ce scrie pe eticheta, dar le-a dat clasa tuturor. Se aranjeaza ft usor, nu-s groase si cel mai important nu lasa pielea umeda, nici macar dupa ce a stat toata noaptea...

mada_lyna
    Guest
    am folosit pampers, dar iese pe linga si nr1 si nr2. si pufies, la fel. baby love f bune, dar sunt grosute si cam batoase, insa iarna merg f bine,vara nu.
    in schimb, in ultima parte a perioadei de purtat scutece, am folosit cu ffff mult succes, chiloteii Libero. excelenti, usor de purtat, fara patanii, f potriviti pt copilasii mai mari. pt cei mici nu stiu, caci noi i-am folosit cam de pe la 2 ani la 2 ani si 4-5 luni, cand am scapat de ei.

Floricica Novice erendis's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.12.2010
    Postari in forum
    479
    Citat Postat de prussian_bleu Vezi mesajul
    si la bebele meu ii lasa urme pampersul dar ma gandesc ca este inevitabil, de la elastecul de pe margini. eu am alta problema: pampersul este de abia pus si bebele se uda pe o parte pe hainute, oare nu il strang eu bine?
    la fel patesc si eu, nu e din cauza ca nu ii strangi tu bine am sezatie ca nu tin ei bine urina inauntru

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    depinde de care folositi de la pampers.este o marca ff buna.cele portocalii de la just play parca tin io minte nu au partile care se prind elastice,cele albastre o au.adika sunt mai flexibili.eu sincer am mai incercat si pufies si hapy cand a fost mai maricica.

Floricica Avansata ssinziana's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.11.2011
    Postari in forum
    1.268
    Citat Postat de erendis Vezi mesajul
    mamici, ce scutece folositi? eu folosesc pampers, dar vad ca de la o vreme ii lasa urme pe piciorute si as vrea sa le schimb, dar nu stiu cu ce...marimea e potrivita folosesc nr3 si bebe are 5.300kg, deci nu ar trebui sa fie mici. dati-mi un sfat
    Erendis si eu folosesc scutece de la Dm,Babylove,mi se pare ca sunt super bune,nu am avut niciodata probleme cu ele :) la urme posibil sa il strangi tu pe bebe prea tare,sau posibil sa le prinzi prea jos :)

Citat Postat de prussian_bleu Vezi mesajul
    Ca sa nu se ude bebe trebuie sa scoti partile acelea de pe o parte si de alta.Asa totul se va mentine in pampers.

Membru inregistrat la
    07.12.2012
    Postari in forum
    217
    ii scot partile laterale dar nu stiu ce se intampla, nu mereu il gasesc ud, dar m-a surpris faptul ca de abia il schimbase-m si s-a uda pe hainute. eu nu am mai auzit de pampersii babylove dar am sa caut sa incerc poate o sa fim mai multumiti cu ei.

Floricica Nou Venita Lilyssss's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.09.2012
    Postari in forum
    94
    si noi folosim pampers si patim la fel,eu cred ca nu iasa pe langa piciorus ci pe partea de sus atunci cand sta intins se scurge afara,nu stiu daca si la fetite pana acum vad ca doar mamicile de baietei au probleme,oricum nu il poti strange prea tare

Floricica Novice cristinag's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2006
    Postari in forum
    390
    poti incerca puffies, eu m-am impacat f bn cu el, acum folosesc softies din lidl, si e bn , sunt mai ieftini, nu iese nimic din ei , nu s-a iritat .

Membru inregistrat la
    07.12.2012
    Postari in forum
    217
    Dragi mamici, cautand informatii despre scutecele recomandate de voi am gasit un blog in care sunt prezentate toate scutecele care se gasesc la noi pe piata si alte informatii, zic eu, utile pt noi, mamicile:

CriticoMamica

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari