Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita MamaNedelcu's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172

Catina la bebe de 11 luni

cum pregatim catina la bebe de 11 luni avand in vedere ca nu avem voie sa dam miere?

Floricica Avansata madasabi's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.01.2011
    Postari in forum
    1.266
    ai voie sai dai catina?daca da pentru ce vrei sa ii dai?eu nu iam dat niciodata de asta intreb

Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Ti-a recomandat medicul sa ii dai asa ceva fetitei?
    am citit ca este foarte buna.Dar totusi la un copil asa micut..mai ales ca nu o poti prepara asa cum ar trebui ( cu miere)

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Buna seara!

Catina la 11 luni clar nu ti-o recomanda nimeni.Ai citit un pic prospectul ? Daca vrei raspunsuri va trebui sa dai mai multe informatii cum ar fi...cine si de ce ti-a recomandat ...altfel nu cred ca putem sa te ajutam cu prea multe detalii.

Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    nu mi a recomandat nimeni stiu ca este foarte buna pentru imunitate contine foarte multa vit c,a b1 de aceea intreb...stiu doar ca este energizanta ca si cafeaua,dar catina este un fruct si desi am cautat,nu am gasit reactii adverse
    Modificata de MamaNedelcu; 03.12.2011 la 18:42:17.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Sunt alte plante sau fructe..legume..pentru imunitate
    Catina mai tarziu zic eu.este prea micuta printesa pentru asa ceva
    oricum dupa 1 an se dau preparatele pentru imunitate.Pana la 1 an cred ca ar trebui sa-si ia cele necesare din alimente..lapte..nu din suplimente alimentare.

Floricica Senior ghiny's Avatar
    Membru inregistrat la
    03.03.2010
    Postari in forum
    4.040
    Citat Postat de MamaNedelcu Vezi mesajul
    nu mi a recomandat nimeni stiu ca este foarte buna pentru imunitate contine foarte multa vit c,a b1 de aceea intreb...
    Adevar ai grait tu acolo,dar vezi tu...insa la 11 luni este mult prea precoce si totusi daca tot esti atat de preocupata sa oferi tot ce este bun pt puisorul tau eu iti recomand sa mai astepti pana trece de cele 12 luni de viata...hai ca nu mai este mult.

Sanatate maxima va doresc!

Membru inregistrat la
    14.10.2011
    Postari in forum
    172
    va multumesc pentru sfaturi,bine ca nu am apucat sa i dau....

Floricica Novice felix83's Avatar
    Membru inregistrat la
    26.06.2009
    Postari in forum
    507
    Citat Postat de MamaNedelcu Vezi mesajul
    va multumesc pentru sfaturi,bine ca nu am apucat sa i dau....
    Eu ti-as zice sa-i dai. Acum sincer ca-i dai la 11 luni sau la 12 miere, cam tot aia e. Si poti sa folosesti miere bio, monoflora, cea de salcam e recomandata pt prepararea catinei, caci nu se zahariseste. Si chestia aia cu botulismul, a cam ramas poveste si noi cu frica, dar cam atat. Si sa stii ca nu e asa mare energizant, eu una n-am observat nicio diferenta la baiatul meu daca i-am dat sau nu i-am dat.

Floricica Debutanta llorikiss's Avatar
    Membru inregistrat la
    11.08.2011
    Postari in forum
    693
    Noi folosim siropelul din catina si macese dar fetita mea are 4 ani. Este un siropel foarte bun pentru imunitate si energizant. Contine si vitamina C care este buna pentru pofta de mancare.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Citat Postat de felix83 Vezi mesajul
    Eu ti-as zice sa-i dai. Acum sincer ca-i dai la 11 luni sau la 12 miere, cam tot aia e. Si poti sa folosesti miere bio, monoflora, cea de salcam e recomandata pt prepararea catinei, caci nu se zahariseste. Si chestia aia cu botulismul, a cam ramas poveste si noi cu frica, dar cam atat. Si sa stii ca nu e asa mare energizant, eu una n-am observat nicio diferenta la baiatul meu daca i-am dat sau nu i-am dat.
    mami nu e vorba de miere aici..este vorba de un preparat pentru care ar trebui sa intrebe medicul.Nu am spus ca nu e bun.doar ca e prea micuta fetita sa ii dea asa ceva.
    Este timp.Orice medic pediatru recomanda dupa 1 an aceste suplimente.Mai devreme de un nu cred ca e nevoie sa le dam asa ceva copiilor.
    Trebuie sa isi formeze obiceiuri sanatoase legat de mancare si apoi intrevenim cu suplimentele.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari