Ultimele discutii din forum
    nicole13
    Guest
    David este un copil sanatos, nu am avut probleme serioase pana acum; stie cineva cand ar trebui facute analize pt a sti daca bebe este 100% sanatos? parca nu l-as intepa degeaba si nici liniste nu am; ma tot gandesc la lucrul asta de ceva vreme ar am zis sa mai creasca!

Floricica Avansata loreley's Avatar
    Membru inregistrat la
    07.06.2008
    Postari in forum
    1.317
    eu cred ca medicul ar trebui sa-ti spuna daca sa faci analize sau nu.de ce nu-i ceri medicului pediatru parerea?

nicole13
    Guest
    multumesc loreley, asa voi face la urmatorul control! mi-e teama sa nu-mi zica ca sunt nebuna;am mai intrebat-o odata daca bebe are circumferinta capului normala pt acea varsta si mi-a zis ca "ce am cu capul copilului\"! medicii astia sunt f.degajati; de multe ori ma simt penibil in fata ei eu merg cu o problema care mi se pare importanta sau chiar grava(dar nu spun nimanui ca sa nu cobesc),ca de asa suntem noi mamicile si ea f. senina \"stai linistita ca nu are nimic in cateva zile ii trece\"!chestia este ca de ficare data a avut dreptate; cred ca fiecare din voi a trecut prin asa ceva sau poatte nu?!!! astept raspunsurile voastre!

Floricica Avansata doloro's Avatar
    Membru inregistrat la
    24.11.2007
    Postari in forum
    2.392
    Eu nu cred ca e nevoie de analize la bebei asa mici , doar in cazul in care apar probleme , cateodata mamicile la primul copil se ingrijoreaza fara motiv.

nicole13
    Guest
    oops! eu sunt la al doilea si ma ingrijorez la fel, fara motiv. dar cu atatea cazuri de bebei bolnavi nici nu poti fi altfel. merci Cristina!

Floricica Cu Vechime digutix's Avatar
    Membru inregistrat la
    04.05.2007
    Postari in forum
    5.303
    nico iti dau dreptate sa fii ingrijorata si sa te gandesti la asta..nu vreau sa te sperii....
    eu din intamplare am ajuns sa-i fac la timo analizele la 7 luni ca avea febra 40 si am ajuns la urgenta si asa am aflat si de hemoglobina lui ff scazuta care daca o lasam asa netratata...ajungea rau...asta neavand nicio legatura cu pt ce ne-am dus noi la analize.
    asa ca de cand cu asta stau ca pe ace si mai noi tot intamplator mi-a rec un medic sa-i fac eco renal ca ieseanu stiu ce la ex de urina si asa am aflat ca are nisip....cu timeea nu am avut probl si nu i am fac analize pan la 2 ani
    asa ca...cred ca e bn sai faci de linistire pt tine macar o hemoleucograma, poa sa ii i-a doar din degetel, nu trebe din vena si asa vezi ce-i mai esential
    sanatate la bebic

nicole13
    Guest
    multumesc mult, asa voi face! mai asteptam un picut ca ne luptam cu niste dintisori care tare greu mai ies

Floricica Avansata alinutzapopa's Avatar
    Membru inregistrat la
    22.12.2006
    Postari in forum
    1.812
    si eu sunt pentru analize in jurul varstei de un an...chiar daca aparent nu are nimic copilul...nu este o trauma asa mare recoltarea sangelui...de obicei se ia din degetel.

Floricica Cu Vechime cotuca's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.07.2006
    Postari in forum
    8.915
    daca e ok ,se pot face si la 2 ani analize.
    noi nu am reusit,ca nu au putut sa ii ia sange si in dimineata aia nici pisu nu a facut ,am stat si ne-am rugat de ea...degeaba...
    acu nu o sa chinui copilul.

Floricica Nou Venita allinutzaa's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.08.2008
    Postari in forum
    5
    fetita mea are 3 luni si mie mi se pare k e cam slabuta are doar 5 kg si 200 g si nu manank
    am schimbat pana acum 3 feluri de lapte,doctora spune ca nu are nimik
    dar eu ma ingrijorez,nu ar fi bine sa ii fac analize?

Floricica Nou Venita camibebe's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.08.2008
    Postari in forum
    83
    buna.eu sunt noua pe forum si apreciez mult parerile voastr mamic..As avea si eu o mica problemuta care ma macina in privinta fetitei mele:are cearcanele mai tot timpul umflate. sa-i fac analize sau este normal? Astept parerile voastre.[pupici]

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari