Ultimele discutii din forum
    Moderator Floricica Veterana dami28elena11's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    haideti sa vb despre acest lucru.

vine vara..si mi-e groaza..

Floricica Senior nicodavid's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.02.2008
    Postari in forum
    4.890
    Da,asa e ...vine caldura si trebuie sa avem grija...desi eu nu am avut vara trecuta asemenea probleme cu David,acum am observat ca i-au aparut cateva bubite la gatulet,desi facem dusuri,baita...

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    am avut mari probleme vara trecuta..
    am cumparat n creme..off..pana la urma cu mixtura mentolata am mai ameliorat..si ii faceam dusuri ziua..ce sa mai zic..are tenul alb si foarte sensibil..

Membru inregistrat la
    15.02.2008
    Postari in forum
    4.890
    Interesant...cu mixtura mentolata chiar nu am incercat...dar daca zici ca da rezultate o sa incerc ,mi-a mai ramas de cand a avut varicela.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Da Nico...culmea..cea mai ieftina..foarte buna..tare se amuza..era rece..hi hi..

Membru inregistrat la
    15.02.2008
    Postari in forum
    4.890
    Pacat ca e putin inestetica,se vede tare pe piele...daca iesim pe afara o sa fuga mamicile cu copii de noi ,crezand ca are ceva contagios...o sa-l dau seara eventual.

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    Nico seara ii dadeam dupa baita..sau dupa fiecare dusulet ziua
    intra repede in piele..

Floricica Nou Venita danielap's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.06.2007
    Postari in forum
    230
    bravo afrodita! Aici e foarte cald, 33 de grade si copilasul meu e blond, blond. I-au aparut bubitele astea urate de la caldura de cateva zile si nu stiu cum sa mai scap de ele , sunt disperata...ii fac baita, il ung...nimic nu ajuta si uneori mi-e teama sa nu raceasca daca il imbrac foarte subtire :(((

Membru inregistrat la
    18.07.2006
    Postari in forum
    24.097
    deja avem bubite...pe frunte..
    in seara asta o dau cu mixtura mentolata...off
    tare rau transpira..mai ales cand doarme..oricat de lejer imbracata ar fi..

Floricica Senior irina27's Avatar
    Membru inregistrat la
    12.06.2007
    Postari in forum
    4.494
    lui alex la 3 saptamani avea corpul plin de bubite rosii, mai putin fata si picioarele, motivul : era prea imbracat, cand am mers cu el la dermatolog a inceput sa rada de mine, m-a sfatuit sa-l imbrac mai subtire si ne-a prescris o solutie mentolata si in 5 zile am scapat de tot, acum la caldura au inceput sa ii apara iar, putine ce e drept dar apar. sta subtire imbracat, body si eventual pantaloni scurti dar e fff agitat si se incalzeste singur, o sa apelam tot la acea solutie mentolata. la noi intra ff repede in piele nu ii ramaneau urme albe.

Floricica Senior molnarvanda's Avatar
    Membru inregistrat la
    16.11.2007
    Postari in forum
    4.299
    Avem sinoi bubite de la caldura...offf... Voi cumpara si eu solutie mentolata sa vad daca ii trece. Nu am avut acasa decat sapromed pudra si am dat cu ea. O perioada scurta nu mai are pielea atat de iriritata dar apoi.... iar.
    Julia are la gat bubitele

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari