Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita ylinka's Avatar
    Membru inregistrat la
    06.10.2011
    Postari in forum
    14
    ma bucur ca sunteti mai bine ,multe inainte . un 2012 cu sanatate la toti bebeii

Floricica Nou Venita ana_misu's Avatar
    Membru inregistrat la
    15.12.2011
    Postari in forum
    20
    multumim mult.
    multa sanatate si voua.

Floricica Nou Venita amaretta's Avatar
    Membru inregistrat la
    14.10.2015
    Postari in forum
    1

innecare/sufocare

Buna Ana,

Am o bebelusa de 1 luna si jumatate care de la 2 saptamani pateste la fel cum a patit bebelusul tau (acum ceva ani, ce-i drept). Nimeni (nici macar tati) din familie/prieteni cred ca nu intelege efectiv cum iti sta inima daca te duci pana la toaleta, sau cum spuneai si tu - daca te duci sa ii faci laptele la bucatarie. Oare mai respira? Oare daca se ineaca ... ajung macar la timp??? sa o salvez? sau nu stiu cum sa zic .. sa o dau cu capul intr.o parte sau chiar cu capul in jos ... este CRUNT
    Am primit de la o tushica (prietena buna) a fetitei - un walkie talkie - care din pacate nu ma ajuta la aceasta problema, pt ca sunete nu prea scoate cand are astfel de episoade

am folosit pana acum NAN 1 COMFORTIS, pe care il manca f repede .. ceea ce ducea si la voma imediat dupa. Pt aceasta pb am inceput acum sa ii dau HUMANA AR, se pare ca treaba cu voma a disparut .. oricum, asta mi se pare floare la ureche pe langa treaba cu inecatul/sufocatul cu saliva - sau ce ii vine in gurita (corect, cum ziceai si tu, chiar la ore bune de la ultima masa). Dr pediatru a zis sa vdm mai intai ce rezultate avem cu laptele nou si apoi daca nu sunt rezultate bune, sa-mi dea trimitere si sa merg la pediatru gastro..

vreau sa te rog sa.mi spui cum s.a rezolvat problema .. mergand la dr sau pur si simplu odata cu trecerea timpului - acestea au trecut de la sine, sau daca si acum te confrunti cu ceva asemanator?!

Succes lui bebe la gradi!

Multumesc, astept cu nerabdare raspuns

Citat Postat de ana_misu Vezi mesajul
    buna ziua.
    copilul meu are 3 luni si cam de o luna si ceva a inceput sa se inece ciudat.
    nu stiu ce se intampla pt ca uneori face ca pestele din gura fara a scoate vreun zgomot.
    pur si simplu ramane fara aer si uneori scoate pe gura un mucus,alteori nu scoate nimic.
    am mers la medic si ne-a spus ca are reflux pronuntat si ca asta ar fi motivul pt care i se intampla acest lucru.tin sa precizez ca nu vomita si nu regurgiteaza in exces.
    ne-a schimbat laptele din nan1 in nan ar si aceasta problema inca persista. acest lucru ma face sa cred ca nu are nici o legatura cu refluxul.
    nu stiu pe cine sa mai intreb de aceasta pb si unde sa mai merg la control.
    astept un sfat sau poate chiar rezolvarea problemei noastre.
    multumesc

Floricica Nou Venita Neagu Gantu.Georgiana241's Avatar
    Membru inregistrat la
    20.01.2019
    Postari in forum
    1
    Si la mine la fel se ineaca dupa ce mananca la vrio jumatate de ora, si are 6 luni am nascuto de 4kg si acum cantareste 6300 kg se unfla in burtica si cand o iau in brate se incordeasa si scoate un sunet suna cam asa âââ

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari