Ultimele discutii din forum
    Floricica Nou Venita Floryina's Avatar
    Membru inregistrat la
    29.12.2013
    Postari in forum
    3

Bebe 5 luni jumate refuza sa manance

Buna ziua,sunt mama unui baietel de 5 luni jumate si de cateva zile refuza mancarea chiar si sanul,am incercat cu lapte formula dar bea foarte putin,am facut o analiza la urina si a iesit un microb am facut tratament cu ampicilina suspensie dar se pare ca infectia nu a trecut si acum facem tratament cu augmentin,din cauza antibioticilor refuza sa manance?sunt foarte ingrijorata,nustiu ce sa fac astept un raspuns.

sadia
    Guest
    Antibioticul scade drasctic pofta de mancare.......Augmentin e destul de puternic pt un bebe asa mic.Ce microb i-a iesit?

Membru inregistrat la
    29.12.2013
    Postari in forum
    3
    La rezultat a iesit , Escherichia coli peste 100.000 germeni/ml

Floricica Nou Venita cristela1's Avatar
    Membru inregistrat la
    27.08.2012
    Postari in forum
    88
    Sanatate la bebe!Cum mai e azi? :*

jurnaluluneimame.ro
    Guest
    Ai incredere in laboratorul care a dat rezultatul? Plangandu-ma unui profesor doctor in microbiologie in legatura cu rezultatul negativ repetat la examen coproparazitologic, mi-a raspuns sa fug cat pot de laboratoarele care dau rezultate pozitive, nu de celelalte ... La un microb asa de rezistent, cum este E. Coli, puiul tau ar trebui sa aiba si alte simptome (mai ales febra).
    Cand Rares avea 3 luni, a inceput sa refuze sanul, chiar si biberonul, plangand... Avea un rosu in gat.
    Antibioticele nu sunt indicate, mai ales, fiind asa de mic. Consulta si alt pediatru. Nu stiu din ce oras esti, insa iti recomand cu toata dragostea pe dna doctor Luminita Cobac.

Multa sanatate!

Membru inregistrat la
    29.12.2013
    Postari in forum
    3
    Baietelul e mult mai bine,mananca acum dar la san nu m-ai vrea.I-a foarte greu in greutate drept pt care pediatrul mi-a recomandat sa-i fac urocultura si s-a gasit un microb.Acum facem tratament cu augmentin dupa care facem din nou analiza la urina la un alt laborator,sper ca o sa fie bine.

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari