Ultimele discutii din forum
    mada_lyna
    Guest

BB are nasucul infundat

zilele astea am avut eu o mica raceala,doar nas infundat si durere de cap.azi-noapte asta mic a avut si el pt prima oara nasucul putin infundat ca nici nu putea dormi cum trebuie,s-a tot zvarcolit prin pat. am incercat eu sa ii scot mucisorii dar se pare ca erau mai adanc in nasuc caci nu se vedeau si nici nu i-am putut scoate cu pompita. alte simptome de raceala nu are,i-am luat temperatura si e ok. doar discomfort pare-se. ce sa ii dau sa ii desfund nasucul?sterimar sau bixtonim sau ce?

Floricica Nou Venita sinzi's Avatar
    Membru inregistrat la
    01.09.2010
    Postari in forum
    46
    si bebe ma a fost cu nascu f infundat medicul pediatru mia recomandat pompitza de nasuc manuala si spray nazal care se numea nazomer.poti incerca e f bun

Floricica Debutanta k3loo's Avatar
    Membru inregistrat la
    13.08.2009
    Postari in forum
    1.057
    Apa de mare spay si dupa ce se lichefieaza ii aspiri cu batista bebelusului. Daca ti mortis sa utilizezi pompita... iti urez multa rabdare. Noi nu am avut :)).

Floricica Debutanta laurap2010's Avatar
    Membru inregistrat la
    09.03.2010
    Postari in forum
    843
    eu ii pun ser fiziologic in nasuc si dupa ce se inmoaie scot cu batista bebelusului

Floricica Cu Vechime amona's Avatar
    Membru inregistrat la
    18.05.2008
    Postari in forum
    5.485
    Şi eu am folosit apă de mare de la diverse firme , şi uneori Vibrocil sau Biorinil . La un moment se găseau Ón farmacii ceva uleiuri de se pune-au pe perna copilului pt o mai bună respiraţie , nu ştiu dacă se mai găsesc ....

mada_lyna
    Guest
    i-am luat sterimar.dar tot cu scandal ii trag apoi mucisorii. vad ca azi a fost mai bine.dar azi-noapte s-a chinuit putin mititelul,avea o naruca infundata .

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari