Ultimele discutii din forum
    Floricica Cu Vechime gabitzza's Avatar
    Membru inregistrat la
    05.10.2007
    Postari in forum
    7.664

Baby drink, supliment alimentar instant pentru sugari si copii

Ceaiul Baby Drink are in compozitie musetel, lemn dulce, cimbru, anason, ulei de menta, glucoza si sucroza si este special conceput pentru bebelusi.

Musetelul ajuta la calmarea colicilor si la scaderea febrei cauzate de afectiuni respiratorii.
    Lemnul dulce ajuta la fluidifierea secretiilor traheo-bronsice si calmeaza tusea, este antiinflamator, cicatrizant, diuretic si laxativ.
    Cimbrul ajuta la expectoratie si regleaza functiile digestive
    Anasonul este antispastic, expectorant si ajuta la eliminarea gazelor intestinale.
    Menta are un efect calmant si antispasctic, ajuta la dezintoxicarea organsimului..

Eu i-am dat lui Edi Baby Caml cand era mic, nu Baby Drink asa cum am zis la inceput (am incurcat borcanele ), Baby Drink nu i-am dat pentru ca mi s-a spus ca totusi nu ar afi indicat la bebelusi din cauza continutului de zahar si astfel bebelusii se obisnuiesc cu gustul dulce si cand vor trebui sa primeasca ceai neindulcit (cum e ceaiul de menta) nu il vor mai primi.

Floricica Avansata roxy31's Avatar
    Membru inregistrat la
    31.08.2010
    Postari in forum
    1.942
    pt bebele meu cel mai bun calmant a fost si este titi ,nu iam dat nici un ceai, adevarul ca nici nu prea am avut probleme cu colici.

Moderator Floricica Senior wondermom's Avatar
    Membru inregistrat la
    17.04.2008
    Postari in forum
    3.355
    lui Matei i-a placut fooaaaarte mult Baby Drink... atat de mult incat numai ceaiul asta l-a acceptat pana in jurul varstei de 1 an... iar daca aveam sa ii dau medicamente care trebuiau dizolvate le puneam in Baby Drink pentru ca asa era sigura ca le va lua... baietelul meu nu a avut colici, asa ca nu stiu daca Baby Drink are efect in cazul asta...

load
Sunt de acord

Acest site foloseste cookies, pentru a-ti oferi o experienta cat mai placuta pe site. Daca ai nevoie de multe detalii despre cum functioneaza acestea, citeste Politicii de Cookie | Setari